در تفاهم نامه ای تاكید شد؛

توسعه شركت های تعاونی دانش بنیان و نوآور در كشور

توسعه شركت های تعاونی دانش بنیان و نوآور در كشور

ایت بال: تفاهم نامه همكاری مشترك میان معاون تعاون وزارت كار و صندوق پشتیبانی از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته كشور به منظور توسعه هر چه بیشتر شركت های تعاونی دانش بنیان و نوآور كشور به امضا رسید.به گزارش ایت بال به نقل از صندوق پشتیبانی از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته در جلسه ای كه با حضور محمد كبیری، معاون تعاون وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی؛ البرز محمدی، مدیركل تعاونی های تولیدی كشور؛ به همراه رضا نقی پور اصل، مدیرعامل صندوق پشتیبانی از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته و دیگر اعضای هیأت مدیره صندوق در محل شركت مادر تخصصی صندوق پشتیبانی از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته برگزار شد، تفاهم نامه همكاری مشترك میان دو طرف به امضاء رسید.
محمد كبیری، معاون تعاون وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی در این مراسم اظهار نمود: ما برای توسعه تكنولوژی نیاز داریم با بخش های مختلف علمی و حمایتی در سطح كشور همكاری داشته باشیم و بدین جهت در اولین اقدام، همكاری مشتركی را با صندوق نوآوری و شكوفایی آغاز نموده ایم.
وی هدف از همكاری فوق را ایجاد مراكز نوآوری بخش تعاون عنوان و تشریح كرد: دو هدف اصلی تشكیل این مراكز، افزایش بهره وری و نفوذ دادن تكنولوژی در شركت های تعاونی و پشتیبانی از تعاونی های دانش بنیان و نوآور است.
معاون تعاون وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی تصریح كرد: در این بین تعاونی هایی هم وجود دارند كه دانش بنیان نیستند اما اقداماتشان شفاف و نوآورانه است كه به دنبال رسمی كردن این نوع تعاونی ها هم هستیم. در ادامه این مسیر و به خصوص به منظور توسعه هدف دوم این طرح، نیازمند همكاری جدی با صندوق پشتیبانی از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته نیز هستیم.
كبیری با اشاره به اینكه به دنبال این اقدامات مقدمه پشتیبانی از تعاونی های دانش بنیان یا تعاونی های نوآور فراهم می شود، اظهار داشت: علاقه داریم برای سرعت بخشیدن به این حركت به فصل مشتركی با صندوق پشتیبانی از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته برسیم كه در این زمینه اولویت ما همكاری مشترك در بحث سرمایه گذاری ریسك پذیر با صندوق است؛ در این راستا اهتمام داریم از انباشت تجربه گرانبهای اعضای صندوق در این عرصه بهره برده و تجربه موفق در پشتیبانی از شركت ها را به بخش تعاون منتقل نماییم.
وی اضافه كرد: یكی دیگر از اولویت های حمایتی ما شركت های استارتاپی هستند و به دنبال این هستیم كه شركت های استارتاپی را در چارچوب تعاونی فعال نماییم و به این منظور نیازمند فعال كردن مراكز نوآوری هستیم.
رضا نقی پور مدیرعامل صندوق اعلام نمود: برمبنای برنامه راهبردی صندوق، هدف ما حمایت حداكثری در بخش های ارائه تسهیلات، صدور ضمانت نامه، ارائه خدمات كارشناسی و سرمایه گذاری ریسك پذیر است كه امید است این تفاهم نامه مقدمه ای بر توسعه حمایت های ما از سرمایه گذاری ریسك پذیر خواهد بود و این مهم با وجود توانمندی های معاونت تعاون وزارت كار یقیناً محقق خواهد شد.
نقی پور اصل اضافه كرد: در بحث ارائه خدمات كارشناسی به شركت ها نیز طبق اساسنامه جدید صندوق و توجه ویژه به مبحث اشاعه دانش فنی در آن، این امر بر عهده صندوق گذاشته شده و به صورت خاص در برنامه مدیران این شركت قرار دارد. ما همین طور به تجاری سازی دانش انباشته شده و اشاعه آن، هم در درون مرزها و هم بیرون از مرزها، توجه ویژه ای داریم و بحث انتقال و تجاری سازی دانش انباشته مراكز علمی و فنی كشور، در دستور كار مسئولین نیز قرار گرفته است.


منبع:

1398/05/30
15:31:18
5.0 / 5
4613
تگهای خبر: تیم , خدمات , شنا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
بیلیارد