فصل داغ ورزشی ۱۰ هزار دانش آموز پسر و دختر

فصل داغ ورزشی ۱۰ هزار دانش آموز پسر و دختر

به گزارش ایت بال به دنبال برگزاری المپیادهای ورزشی درون مدرسه ای با مشاركت ۴.۵ میلیون دانش آموز سراسر كشور، سی امین دوره مسابقات ورزشی قهرمانی دانش آموزان دختر و سی وششمین دوره مسابقات ورزشی قهرمانی دانش آموزان پسر كشور با حضور بیشتر از ۱۰ هزار دانش آموز ورزشكار از اول تا سی ام مرداد ۱۳۹۸ به میزبانی پنج استان گیلان (رامسر)، اردبیل، اصفهان، سمنان و چهال محال و بختیاری برگزار می گردد.به گزارش ایت بال به نقل از ایسنا، مسابقات ورزشی سال تحصیلی ۹۸-۹۷ به دو بخش تقسیم شد، بخش اول در دهه فجر به مناسب فرارسیدن چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی در رشته های بسكتبال سه نفره، كشتی پهلوانی، كبدی و لنگ (بخش پسران) و بسكتبال سه نفره، كبدی و لنگ (بخش دختران) به میزبانی سه استان قم، خراسان رضوی و هرمزگان برگزار گردید. در مسابقاتی كه در قم هم به مناسبت دهه فجر برگزار گردید ۱۰۲۰ دانش آموز پسر، در مسابقات دختران در خراسان رضوی ۶۸۲ دانش آموز دختر و در رشته فوتبال در هرمزگان ۵۲۰ دانش آموز پسر متوسطه دوم شركت كردند و در مجموع این رقابت ها با حضور نزدیك به ۲۳۰۰ دانش آموز برگزار گردید.

برنامه ریزی برای ادامه رقابت ها و در واقع بخش دوم مسابقات در تابستان سال جاری است. این رقابت ها در رشته های تنیس روی میز، شطرنج، بدمینتون، دو و میدانی، شنا، ژیمناستیك، فوتسال، والیبال و هندبال برای دختران و پسران برگزار می گردد. مسابقات از یك مرداد در گیلان و همچنین در اردبیل و دیگر استان ها شروع می شود به همین ترتیب تا آخر مرداد رقابت ها ادامه دارد.

گفتنی است میزبان رقابت ها استان گیلان است، اما مسابقات در ارودگاه شهید چمران رامسر برگزار می شود كه یك هزار و ۸۳ دانش آموز در آن حضور پیدا خواهند كرد. در این اردوگاه رشته های تنیس، بدمینتون و شطرنج برای دختران و پسران متوسطه اول برگزار می شود؛ در چهارمحال و بختیاری هم در رشته های شنا، دو و میدانی، ژیمناستیك هزار و ۱۰۵ نفر دانش آموز شركت كننده به رقابت می پردازند. همینطور در سمنان كه رقابت های فوتسال متوسطه دوم و والیبال متوسطه اول در بخش دختران برگزار می شود ۶۵۴ نفر حضور دارند و در اردبیل كه فوتسال متوسطه اول پسران و والیبال متوسطه دوم پسران انجام می شود ۸۰۶ نفر حاضر خواهند شد.

همچنین در اصفهان كه هندبال متوسطه اول پسران، تنیس روی میز متوسطه دوم برای پسران و همچنین هندبال متوسط اول برای دختران و تنیس روی میز دختران متوسطه دوم برگزار می گردد ۱۱۱۰ دانش آموز شركت كننده حضور پیدا می كنند.

در ادامه روند برگزاری مسابقات ورزشی قهرمانی دانش آموزان كشور، استان گیلان در محل مجموعه ورزشی كشوری رامسر از نهم مردادماه سال جاری میزبان دانش اموزان ورزشكار دختر كشورمان در رشته های تنیس روی میز، بدمینتون و شطرنج خواهد بود. در این رقابت ها بیشتر از ۱۰۰۰ ورزشكار و عوامل فنی و اجرائی حضور خواهند داشت و به منظور كشف استعداد های برتر این دانش اموزان نمایندگانی از كمیته استعداد یابی فدراسیون های مرتبط مسابقات این دانش اموزان را رصد خواهند كرد.

با آخر مسابقات ورزشی قهرمانی دانش آموزان پسر كشور در رامسر تیم های گیلان، قم و خراسان رضوی عنوان های نخست رشته های شطرنج، تنیس روی میز و بدمینتون دست پیدا كردند. در رشته های شطرنج، تنیس روی میز و بدمینتون در مقطع متوسطه اول برگزار شد، در مسابقات شطرنج دانش آموزان پسر كشور كه با حضور ۲۶ تیم و ۱۳۰ شطرنج باز در ۷ دور به روش سوئیسی برگزار شد، تیم استان گیلان قهرمان این رقابت ها شد و تیم های اصفهان و همدان رتبه های دوم وسوم را از آن خود كردند. در بخش انفرادی امیر رضا پورآقا بالا از آذربایجان شرقی بعنوان قهرمان قهرمانان این مسابقات شناخته شد.

در رقابت های تنیس روی میز كه با حضور ۲۶ تیم برگزار شد، در بخش تیمی استانهای قم، مركزی و آذربایجان شرقی مقام های اول تا سوم را كسب كردند. در بخش انفرادی مبین علیپور از آذربایجان غربی مدال طلا، سید محمد امین صمدی از تهران مدال نقره و ارشیا عنایت زاده از خوزستان و محمد جواد سهرابی از مركزی نشان های برنز را از آن خود كردند. در قسمت دوبل تنیس روی میز هم پارسا نوروزی (مازندران) و سید علی سجادیان از قم مقام اول، ارشیا عنایت زاده و پوریا حیدرپور از خوزستان مقام دوم و سید محمد امین صمدی و پرهام اشرفی از تهران نشان برنز را به دست آوردند.

در رشته بدمینتون تیم های خراسان رضوی، فارس و زنجان و یزد به ترتیب عناوین اول تا سوم (مشترك) تیمی را كسب كردند. در قسمت انفرادی محمد زرچی از خراسان رضوی، علی حیاتی از كرمانشاه و نیما خدایاری از زنجان و امیر رجب لو از گلستان(مشترك) به ترتیب مقام های اول تا سوم را به دست آوردند. در بخش دوبل بدمینتون هم محمد رضا مینا و رضا شعیب پیشه از فارس رتبه اول، عرفان قربانی و اشكان رمضانپور از مازندران رتبه دوم و علی مهدی نیا، احمد رضا شعبانی از مازندران و عرفان محیطی و یاسین طلایی از یزد مقام های سوم مشترك را از آن خود كردند.

همچنین تیم های آذربایجان شرقی در رشته بدمینتون، بوشهر در رشته تنیس روی میز و استان البرز در رشته شطرنج جام اخلاق این مسابقات را بالای سر بردند.

باید تصریح كرد كه مسابقات دانش آموزی سال قبل با هماهنگی با دفتر استعدادیابی وزارت ورزش و فدراسیون های ورزشی برگزار گردید كه با حضور استعدادیاب های آنها در نهایت از بین دانش آموزانی كه در رقابت ها حضور یافتند، ۷۲۰ دانش آموز در رشته های مختلف بعنوان استعدادهای برتر ورزش دانش آموزی و ورزش پایه شناسایی و به فدراسیون ها عرضه شدند.
1398/05/12
17:20:47
5.0 / 5
4557
تگهای خبر: تیم , رقابت , شطرنج , شنا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
بیلیارد