توانمندی داخلی به كمك توسعه گیاهان دارویی دامی می آید

توانمندی داخلی به كمك توسعه گیاهان دارویی دامی می آید

به گزارش ایت بال مدیر كل دفتر دارو و درمان سازمان دامپزشكی اظهار داشت: این سازمان تمام توان خویش را جهت استفاده از ظرفیت های داخلی برای تولید این داروها به كار می گیرد.به گزارش ایت بال به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، اشكان زرگر در جلسه ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی اظهار داشت: در سازمان دامپزشكی كمیته ای بعنوان «گیاهان دارویی» وجود دارد كه می خواهیم فعالیت هایش را گسترش دهیم. ازاین رو فراخوانی بزودی منتشر می شود و در آن از تمامی شركت های فعال در این عرصه دعوت به همكاری می شود.
مدیر كل دفتر دارو و درمان سازمان دامپزشكی اظهار داشت: بر مبنای پیشبینی ها تا سال ۱۴۰۴ این است كه ۲۰ تا ۲۵ درصد ارزش ریالی بازار داروها در صنعت دام، طیور و زنبور عسل به گیاهان دارویی اختصاص پیدا كند كه برای رسیدن به آن احتیاج به فعالیت زیادی است. با عنایت به تحریم ها تمركز ما بر روی استفاده از توانمندی های داخلی است و تا چند سال آینده بطور قطع شاهد موفقیت ها و خبرهای خوشی از این حوزه هستیم.
مدیر كل دفتر دارو و درمان سازمان دامپزشكی همینطور عنوان كرد: در این عرصه پیش از سال ۹۲ بر مبنای داروهای شیمیایی بررسی ها انجام می شد اما بعد از آن با عنایت به سند ملی گیاهان دارویی فعالیت ها در این عرصه ارتقا یافت. البته برای حمایت ها از این حوزه اولویت هایی هم وجود دارد كه می توان به فرموله شدن دارو برای اولین بار در كشور و انتقال كامل فناوری به داخل اشاره نمود. ما با تمام توان از تولیدات داخلی حمایت می نماییم و در این زمینه تا كنون ۴۸ پروانه ساخت داروهای گیاهی صادر گردیده است.

1398/05/10
01:08:36
5.0 / 5
4297
تگهای خبر: تیم , صنعت , فعالیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
بیلیارد