پس از انتقاد به برگزاری دوره های بدنسازی توسط پژوهشگاه

شریف نژاد: اصراری برای برگزاری دوره های بدنسازی پیشرفته برای مربیان نداریم

شریف نژاد: اصراری برای برگزاری دوره های بدنسازی پیشرفته برای مربیان نداریم

ایت بال: رئیس پژوهشگاه علوم ورزشی درباب برگزاری دوره بدنسازی پیشرفته ویژه مربیان حرفه ای و نیمه حرفه ای اظهار داشت: اگر لزوم برگزاری دوره حس گردد، برگزاركننده هفتمین دوره بدنسازی پیشرفته خواهیم بود در غیر این صورت اصراری برای برگزاری چنین دوره هایی نداریم.


علی شریف نژاد در گفت و گو با ایسنا، در پاسخ به این پرسش كه رویكرد پژوهشگاه علوم ورزشی برای برگزاری دوره های بدنسازی پیشرفته ویژه مربیان حرفه ای و نیمه حرفه ای نسبت به گذشته چقدر متفاوت خواهد بود، اظهار نمود: امسال تصمیم داریم چالش ها و مسائلی كه به شش دوره بدنسازی پیشرفته ویژه مربیان حرفه ای و نیمه حرفه ای توسط متقاضیان وارد بود را بررسی نماییم و اگر لزوم برگزاری دوره احساس شد هفتمین دوره را برگزار نماییم در غیر این صورت اصراری برای برگزاری دوره های بدنسازی پیشرفته نداریم.
وی درباره لزوم حضور مدرسین خارجی در دوره بدنسازی پیشرفته اظهار داشت: این حضور زمانی مفید می باشد كه از اساتید خارجی برجسته استفاده نمائیم تا اطلاعات روز دنیا را با عنایت به تجربیاتی كه دارد به خوبی به مربیان انتقال دهد نه اینكه علم آنها حتی از اساتید داخلی نیز پایین تر باشد. البته الان با عنایت به بحث تحریم ها و نگاه منفی كه برخی كشورها به ایران دارند تا حدودی رایزنی با اساتید مطرح خارجی سخت شده است و اكثرا از این حضور استقبال نمی كنند. به هر صورت ابتدا باید ببینیم شرایط برگزاری دوره بدنسازی پیشرفته را داریم یا خیر؟ سپس به فكر آوردن مدرس خارجی باشیم.
رئیس پژوهشگاه علوم ورزشی درباره برخی انتقادات وارده به دوره بدنسازی پیشرفته در خصوص این كه پژوهشگاه با برگزاری این دوره ها به دنبال درآمدزایی است تا ارتقای سطح علمی مربیان، اشاره كرد: مدل درآمدزایی پژوهشگاه علوم ورزشی با مدال درآمدزایی دانشگاه ها در بعضی موارد متفاوت می باشد و بحث درآمدزایی پژوهشگاه از محل تولید دانش یا تبدیل دانش به ثروت است تا محل اجاره دادن زمین چمن، استخر و.... برگزاری چنین دوره هایی هزینه بر است و ما باید با دریافت هزینه ورودی از متقاضیان بتوانیم هزینه متخصصان داخلی و خارجی را پرداخت نماییم.
شریف نژاد افزود: در صورت تصمیم به برگزاری دوره بدنسازی پیشرفته برای مربیان اساسا تلاش خواهیم كرد كه این دوره از نظر كیفیت متفاوت از دوره های قبل باشد تا مربیان شركت كننده در رشته های مختلف ورزشی از برگزاری دوره راضی باشند.
او در آخر مهم ترین برنامه های پژوهشگاه را امسال برقراری تعاملات ملی و بین المللی، اجرای طرح های تحقیقاتی به لحاظ اعتباری، تعامل با دستگاه های خارج از ایران و ارتباط با بنیاد ملی نخبگان و دانشكده های تربیت بدنی در برگزاری دوره ها و كلاس های آموزشی و انجام كارهای نیاز محور عنوان نمود.
منبع:

1398/05/08
21:57:25
5.0 / 5
4151
تگهای خبر: آموزش , كیفیت , مدل , ورزش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
بیلیارد