مدیر یك شركت دانش بنیان:

5هزار بیمار سرطانی از نانو داروی ایرانی استفاده كردند

5هزار بیمار سرطانی از نانو داروی ایرانی استفاده كردند

به گزارش ایت بال مدیر یك شركت دانش بنیان تولید كننده داروی نانویی ضد سرطان اظهار داشت: تابحال بیشتر از ۵ هزار بیمار سرطانی از داروی ضدسرطانی كه با فناوری لیپوزوم تولید كرده ایم، بهره برده اند.به گزارش ایت بال به نقل از ستاد توسعه فناوری نانو، دكتر محمودرضا جعفری، بنیان گذار یك شركت دانش بنیان تولید كننده داروهای نانویی اظهار داشت: چون من در رساله دكتری روی لیپوزوم برای درمان سرطان كار می كردم، با این فناوری به خوبی آشنا بودم ازاین رو تصمیم گرفتم كه این فناوری را برای ساخت دارو به كار گیرم. ابتدا با یكی از شركت های دارویی دولتی وارد همكاری شدم و مدتی روی فرمولاسیون این دارو كار كردیم اما به نتیجه نرسیدیم.
وی اضافه كرد: سپس با یك شركت خصوصی وارد مذاكره شدیم تا این فناوری با كمك آنها تجاری سازی شود. برنامه این بود كه فرمولاسیون و دانش فنی آماده شده و به شركت داروسازی فروخته شود كه البته خوب شد كه نشد!
وی تصریح كرد: این شكست به من كمك كرد تا یاد بگیرم كه چگونه می توان شركت دانش بنیان تاسیس كرد در نتیجه با كمك ستاد توسعه فناوری نانو، مبادرت به راه اندازی شركتی برای توسعه این فناوری كردم.»
جعفری افزود: فروش دانش فنی و فرمولاسیون در ایران صرفه اقتصادی ندارد در حالیكه اگر بتوان با راه اندازی یك شركت همین فرمولاسیون یا دانش فنی را به محصول تبدیل كرد، ارزش افزوده بیشتری برای فناور به همراه دارد.
وی عنوان كرد: از فناوری نانولیپوزوم و مایسل برای تولید سه دارو استفاده كردیم و در نهایت محصولاتی به بازار عرضه شده كه از نظر كیفیت و قیمت كاملاً قابل رقابت با محصولات خارجی است.
جعفری افزود: البته در مورد داروی ضدسالك، این فناوری نمونه خارجی ندارد. از داروی ضدسرطان كه با فناوری لیپوزوم تولید كرده ایم تابحال بیش از۵هزار بیمار سرطانی بهره برده اند. داروی ضدسرطان برای جامعه ما داروی مهمی است كه متاسفانه وارداتی است و اگر بیمار آزاد بخرد، حدود ۷۵۰ دلار برایش تمام می شود. بنابراین كشور ما برای این كار یارانه می دهد.
وی اضافه كرد: یك عدد از این داروهای ضدسرطان در حدود ۱ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان قیمت دارد برای هر سری، ۳ یا ۴ عدد از آن لازم است كه حدود ۵ تا ۷ میلیون تومان می شود. ولی داروی ما ۷۰۰ هزار تومان است كه با بیمه ۷۰ هزار تومان خواهد شد، رقمی كه برای بیماران هزینه سنگینی محسوب نمی گردد. ما مدلهای فروش مختلفی را مورداستفاده قرار دادیم یكی از آنها توزیع دارو توسط شركت های توزیع كننده دارو است. هم اكنون داروی كوركومین به صورت B۲C و بدون نسخه به مشتریان عرضه می شود.»


1398/04/29
18:16:25
5.0 / 5
4302
تگهای خبر: رقابت , شنا , فروش , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
بیلیارد