رئیس صندوق نوآوری خبر داد:

تأمین هزینه رهن فضای استقرار شتاب دهنده ها

تأمین هزینه رهن فضای استقرار شتاب دهنده ها

ایت بال: رئیس صندوق نوآوری و شكوفایی از حمایت شتابدهنده ها آگاهی داد و اظهار داشت: كمك به تامین هزینه رهن فضای استقرار، تسهیلات ارزان قیمت برای خرید تجهیزات همچون موارد پشتیبانی از شتابدهنده هاست.به گزارش ایت بال به نقل از صندوق نوآوری و شكوفایی ریاست جمهوری، دكتر علی وحدت امروز در برنامه زنده «طلوع» شبكه چهار سیما درباب حمایت های این صندوق از شركت های دانش بنیان و فناور عنوان كرد: صندوق نوآوری و شكوفایی چهار دسته خدمات شامل تسهیلات، توانمندسازی، سرمایه گذاری و ضمانت نامه به این شركت ها ارائه می كند كه هر كدام از اینها شامل زیرمجموعه هایی است.
وی با اشاره به اینكه بخش سرمایه گذاری در صندوق نوآوری و شكوفایی جوان است، اضافه كرد: سرمایه گذاری در زیست بوم فناوری و نوآوری بسیار مهم می باشد. برای این بخش برنامه صندوق ورود غیر مستقیم به سرمایه گذاری است. چونكه بازیگران فعالی كه بتوانند سرمایه گذاری ریسك پذیر انجام دهند، خیلی كم هستند. در این راستا صندوق های جسنورانه بورسی راه اندازی شده اند.
وحدت در ارتباط با سازوكار اجرایی صندوق های جسورانه بورسی نیز اظهار داشت: هم اكنون برخی از این صندوق ها شكل گرفته و مشغول فعالیت هستند. این صندوق ها یكی از بازیگران این اكوسیستم هستند كه با رویكرد سودآوری بالا در بورس شكل گرفته اند.
برای شتاب دهنده ها بسته های حمایتی بسیاری در نظر گرفته ایم
رئیس صندوق نوآوری و شكوفایی، اظهار نمود: اهتمام كرده ایم كه در بخش های مختلف حمایت های صندوق نوآوری و شكوفایی را گسترش دهیم؛ بعنوان مثال شتاب دهنده ها نهادی هستند كه در زیست بوم فناوری و نوآوری بسیار مهم هستند چونكه ایده ها، هسته فناورانه اند؛ پس برای شتاب دهنده ها نیز بسته های حمایتی بسیاری در نظر گرفته ایم؛ از كمك به تامین هزینه رهن فضای استقرار گرفته تا تسهیلات ارزان قیمت برای خرید تجهیزات. نكته قابل توجه اینكه این تسهیلات سقفی نداشته و به نیاز شتاب دهنده ها بستگی دارد.
وی افزود: در واقع مجموع خدمات صندوق برای این است كه فعالیت در حوزه شتاب دهنده ها را سودآورتر نماییم تا بخش خصوصی تمایل بیشتری برای سرمایه گذاری در این بخش پیدا كند. از همین رو امسال صندوق نوآوری و شكوفایی ۲۵ برابر پنج سال قبل برای حوزه توانمندسازی بودجه در نظر گرفته است، به این معنا كه ما برای سال ۹۸ حدود ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار به صورت حمایت بلاعوض برای توانمندسازی شركت های دانش بنیان در نظر گرفته شده است.
وحدت با اشاره به اینكه بسته های حمایتی بخش توانمندسازی بسیار است، عنوان كرد: در بحث توانمندسازی ما برای تقویت صادرات، تقویت بنیه شركت ها و… بسته های مختلفی را در نظر گرفته ایم. لازم به ذكر است كه تمام حمایت های حوزه توانمندسازی بلاعوض بوده و برای رفع نیاز شركت ها و توانمند كردن آنها به وجود آمده است.
رئیس صندوق نوآوری و شكوفایی درانتها اشاره كرد: اهتمام كرده ایم كه حضور فعال تری در این زیست بوم داشته باشیم. از همین رو در بعضی حوزه ها كه نیاز كشور بود، به دنبال شركت ها رفتیم. علاوه بر این در حوزه هایی كه به فناوری های آینده مربوط می شود نیز ورود پیدا كرده ایم، چونكه اگر امروز به فكر این حوزه ها نباشیم در آینده از دنیا عقب می مانیم، پس امید داریم كه فعالان این زیست بوم نیز نقش خودرا به درستی بازی كرده و برای رشد و پیشرفت خود و استفاده از تسهیلات صندوق به ما بازگشت كنند.


منبع:

1398/04/10
19:57:38
5.0 / 5
4370
تگهای خبر: بازی , تیم , خدمات , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
بیلیارد