دلیل تفاوت در میزان شیوع صدمه های ورزشی چیست؟

دلیل تفاوت در میزان شیوع صدمه های ورزشی چیست؟

به گزارش ایت بال یك دكترای صدمه شناسی و حركات اصلاحی اظهار داشت: تفاوت در میزان شیوع صدمه های ورزشی در سطح آمادگی ورزشكاران است.دكتر علی باقر نظریان در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: كاراته یكی از محبوب ترین ورزش های رزمی است و كلمه كاراته به مفهوم دست خالی (كارا یعنی خاك و ته به مفهوم دست)، بیان كننده این واقعیت است كه این ورزش در بر دارنده لگدزدن، ضربه زدن و فنون سدكردن بدون استفاده از اسلحه است.

وی افزود: این ورزش به صورت گسترده ای در فرانسه انجام می گیرد و در بریتانیا، انجمن كاراته بعنوان بزرگ ترین فدراسیون كاراته جهان مطرح است.

نظریان اضافه كرد: شایع ترین صدمه هایی كه كاراته كاران به آن گرفتار می شوند، شامل پارگی صورت، كنده شدگی، ناك اوت، كوفتگی سینه ای و شكستگی كف پا هستند.

این عضو هیئت علمی دانشگاه پیام نور لرستان تصریح كرد: تحقیقات نشان داده كه در این ورزش، شیوع صدمه های سروصورت بیشتر از بقیه نواحی بدن است و بعدازآن، خون ریزی از دماغ شیوع بیشتری نسبت به دیگر صدمه ها دارد.

وی خاطرنشان كرد: درمان صدمه های ورزشی ازنظر پزشكی، پیچیده، وقت گیر و هزینه بر و روش های ارزیابی جلوگیری از صدمه ها و راهبردها ازلحاظ علمی، پزشكی و مالی اهمیت زیادی دارند.

نظریان اظهار داشت: علت تفاوت در میزان شیوع صدمه ها در تحقیقات مختلف، سطح آمادگی ورزشكاران، سطح رقابت، انگیزه و همینطور تعاریف گوناگون میزان شیوع صدمه در تحقیقات است.
1398/03/16
19:19:44
5.0 / 5
4400
تگهای خبر: رقابت , شنا , ضربه , ورزش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
بیلیارد