ورزشكاران روزه دار به هیچ عنوان صبح تمرین نكنند

كربوهیدرات بهترین منبع غذایی برای ورزشكاران روزه دار

كربوهیدرات بهترین منبع غذایی برای ورزشكاران روزه دار

ایت بال: یك متخصص علم تمرین معتقد می باشد، بهترین زمان برای انجام تمرینات ورزشی برای ورزشكاران روزه دار 2 ساعت پیش از افطار است تا ورزشكار بتواند بلافاصله كمبود ذخایر گلیكوژنی و كم آبی بدن خودرا جبران كند.دكتر حمید آقا علی نژاد در گفت و گو با ایسنا، با بیان این كه ورزشكاران روزه دار به هیچ عنوان هنگام بامداد به تمرینات ورزشی نپردازند، اظهار نمود: بهترین زمان برای انجام تمرینات ورزشی برای ورزشكاران روزه دار ۲ ساعت پیش از افطار است تا ورزشكار بتواند مشكل كم آبی و كمبود ذخایر گلیكوژنی خودرا بلافاصله پس از افطار جبران كند. بدین سبب به ورزشكاران سفارش می شود كه هنگام بامداد تمرین ورزشی نكنند و تمرینات خودرا به ۲ ساعت پیش از افطار یا پس از افطار موكول كنند.
وی اظهار داشت: انجام تمرینات ورزشی هنگام بامداد سبب می شود تا ورزشكار گرفتار مشكلات فیزیولوژیكی و با كم آبی و تخلیه ذخایر گلیكوژنی مواجه شود. در نتیجه با تخلیه ذخایر گلیكوژنی، منابع پروتئینی بعنوان سوخت مصرفی بالا می رود و همین امر سبب می شود تا ورزشكار از نظر فعالیت های مغزی با مشكل مواجه شود.
این متخصص علم تمرین اشاره كرد: اگر ورزشكاری بخواهد تمرینات ورزشی خودرا پس از افطار پیگیری كند تمرینات خودرا با عنایت به منابع غذایی باید طراحی كند، بطوریكه اگر هنگام افطار از منابع غذایی كربوهیدرات استفاده نماید، به سبب این كه كربوهیدرات ها زود هضم هستند ۲ ساعت پس از افطار بهترین زمان برای انجام تمرینات ورزشی است. اما اگر ورزشكار غذایی پروتئینی یا چربی مصرف كند حداقل ۴ ساعت پس از افطار باید تمرینات خودرا آغاز كند تا گرفتار مشكلات گوارشی یا فیزیولوژیكی نشود.
آقا علی نژاد درانتها اشاره كرد: كربوهیدرات مهم ترین منبع غذایی تولید انرژی برای ورزشكاران است، پس بهتر است ورزشكاران افطار خودرا سبك و با منابع غذایی كربوهیدرات كه سریع جذب بدن می شوند، آغاز كنند تا كم آبی و ذخایر گلیكوژنی از دست رفته بدن خودرا به خاطر روزه داری سریع جبران كنند تا گرفتار مشكلات گوارشی نشوند.
منبع:

1398/02/31
14:48:13
5.0 / 5
4264
تگهای خبر: پروتئین , طراحی , فعالیت , ورزش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
بیلیارد