با اشاره به حواشی بازی پرسپولیس - سپاهان

موسوی: ضعف اصلی در مدیریت هواداران است نه فرهنگ سازی

موسوی: ضعف اصلی در مدیریت هواداران است نه فرهنگ سازی

ایت بال: رئیس كمیسیون روانشناسی كمیته ملی المپیك درباره حوادث اخیر دو تیم سپاهان و پرسپولیس اظهار داشت: اگر ظرفیت حضور هواداران دو تیم در استادیوم آزادی از نظر بعد روانی به درستی مدیریت شده بود، بطور قطع شاهد چنین اتقاقاتی نبودیم.


دكتر سید كاظم واعظ موسوی در گفتگو با ایسنا، اضافه كرد: در اتفاق اخیر بین دو تیم پرسپولیس و سپاهان بیشتر از آن كه ضعف فرهنگی تأثیرگذار باشد، ضعف مدیریتی در كنترل ظرفیت هواداران حاضر دو تیم در استادیوم نقش داشت. به صورتی كه تعداد تماشاچیان حاضر در این بازی به حدی زیاد بود كه اغلب آنها جایی برای نشستن در استادیوم نداشتند و این مساله سبب شده بود تا هواداران دو تیم در كنار هم قرار بگیرند كه به اعتقاد من از نظر بعد روانی در ایجاد تنش و جنجال تأثیر زیادی داشت.
او اظهار داشت: در چنین بازی های حساس و مهمی كه هواداران دو تیم گرفتار استرس و فشار روانی هستند باید ظرفیت ورزشگاه به شكلی مدیریت شود كه تعداد هواداران متناسب با تعداد صندلی های استادیوم باشد نه این كه ظرفیت حاضر در ورزشگاه آزادی به حدی باشد كه قادر به كنترل جمعیت نباشیم.
رئیس كمیسیون روانشناسی كمیته ملی المپیك تصریح كرد: این كه خیلی ها معتقدند برای پیشگیری از بروز چنین اتفاقاتی باید فرهنگ سازی درستی صورت بگیرد، نظر درستی نیست. چونكه فرهنگ مثل ساختمان نیست كه آنرا بسازیم بلكه سیستمی كه جامعه را مدیریت می كند به تدریج می تواند فرهنگ را هم ایجاد كند. معمولاً كسانی كه نمی توانند در مقابل بروز چنین اتفاقاتی جواب قانع كننده ای بدهند، ضعف فرهنگی را ریشه اصلی چنین حوادثی قلمداد می كنند كه به اعتقاد من دلیل درستی نیست.
موسوی در انتها اظهار نمود: وقتی در چنین بازی های حساس و مهمی بروز این گونه جنجال ها قابل پیش بینی است، مسؤولان باید فضای استادیوم را از نظر تعداد هواداران طوری مدیریت كنند كه مانع بروز چنین اتفاقات احتمالی شوند.1398/02/16
14:43:29
5.0 / 5
4368
تگهای خبر: بازی , تیم , سیستم , شنا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
بیلیارد