یك مقام مسئول تأكید كرد:

محصولات تراریخته باید ارزانتر باشند، تمام تراریخته ها وارداتی اند

محصولات تراریخته باید ارزانتر باشند، تمام تراریخته ها وارداتی اند

به گزارش ایت بال دبیر ستاد توسعه زیست فناوری با اشاره به اینكه فلسفه تولید محصولات تراریخته كاهش قیمت آن است، بیان كرد: هم اكنون این محصولات تراریخته همگی وارداتی هستند.به گزارش ایت بال به نقل از مهر، دكتر مصطفی قانعی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به برچسب گذاری روی برخی كالاهای تراریخته اظهار نمود: سازمان غذا و دارو بخشنامه ای ابلاغ كرده كه بر مبنای آن هر تولید كننده ای كه از تراریخته در محصول نهایی خود استفاده می نماید باید با برچسبی درباره آن اطلاع رسانی كند.
وی با اشاره به اینكه برچسب زنی را برخی از كارخانه ها آغاز كرده اند، بیان كرد: معمولاً قیمت این محصولات كه از تراریخته بهره برده اند باید كمتر باشد؛ چونكه فلسفه تولید تراریخته برای كاهش قیمت تمام شده محصول است تا بتواند در عرصه رقابت پیروز شود.
به گفته وی، ازاین رو ما كمتر تولید كننده ای می بینیم كه محصولات تراریخته بهره برده و نسبت به معادل غیر تراریخته خود گران تر باشد؛ اگر باشد تخلف به حساب می آید.
وی با اشاره به اینكه تراریخته ای كه كارخانه ها و تولیدكنندگان استفاده می نمایند تماماً خارجی است، تصریح كرد: ما تا به امروز هیچ محصول تراریخته ای در كشور تولید نمی كنیم؛ حتی زیر كشت هم نداریم و مجوزی هم برای تولید آنها نداریم.
دبیر ستاد توسعه زیست فناوری اظهار داشت: تمام تراریخته ها به كشور وارد می شود و برپایه آمار، حدود ۴ میلیارد دلار محصولات تراریخته همچون ذرت، سویا و … وارد كشور می شود.
وی تصریح كرد: هم اكنون بیشتر از نود درصد بازار دنیا دست محصولات تراریخته است.

1398/01/17
14:36:01
5.0 / 5
4634
تگهای خبر: رقابت , شنا , مجوز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
بیلیارد