عضو هیات علمی دانشكده تربیت بدنی و علوم ورزشی دانشگاه علامه طباطبای:

آموزش و پرورش مقصر اصلی عدم توسعه ورزش همگانی است، حجاب مانع اصلی ورزش بانوان نیست

آموزش و پرورش مقصر اصلی عدم توسعه ورزش همگانی است، حجاب مانع اصلی ورزش بانوان نیست

ایت بال: عضو هیات علمی دانشكده تربیت بدنی و علوم ورزشی دانشگاه علامه طباطبایی معتقد می باشد كه آموزش و پرورش می تواند در توسعه ورزش همگانی بسیار موثر باشد. او تاكید دارد كه حجاب نقش تعیین كننده ای در عدم گرایش بانوان به ورزش همگانی ندارد.


فرزاد غفوری درباره توسعه ورزش همگانی و نقش و جایگاه آن در سلامت افراد و هم چنین توسعه زیرساخت های ورزش همگانی در كشور به ایسنا اظهار داشت: آموزش و پرورش در زمینه های ورزشی برنامه ریزی های خیلی خوبی كرده ولی این برنامه ها اجرا نمی گردد و به نظر مقصر اصلی عدم توسعه یافتگی ورزش همگانی باز آموزش و پروش است. آموزش و پرورش می تواند با تربیت كودكان در مقطع ابتدایی و متوسطه موجب رشد چشم گیر در توسعه ورزش شوند. بدین صورت كه خانواده های این كودكان تحت تأثیر بچه های خود قرار می گیرند و موجب می شود كه ورزش هم به خانواده ها ورود پیدا كند و ركن اساسی در خانواده ها شود.
غفوری با اشاره به اینكه سازمان توسعه و تجهیز برای ساخت امكان ورزشی با اداره تربیت بدنی هماهنگ نیست، اضافه كرد: متأسفانه فضاهای ورزشی غیر استاندارد در اختیار مدارس قرار می گیرد و در ساخت این اماكن معلمان ورزش هیچ گونه دخالتی نمی توانند داشته باشند كه این مساله خوبی نیست برای اینكه هر ورزش استانداردهای خودرا دارد كه باید رعایت شود بعنوان مثال در زمینی كه برای كشتی مناسب می باشد نمی توان از بازی های توپی استفاده گردد و یا حتی به گونه ای این اماكن ایجاد می شود كه مزاحم كلاس درس می شود.
عضو هیأت علمی دانشكده تربیت بدنی و علوم ورزشی دانشگاه علامه طباطبایی اضافه كرد: درباب توسعه ورزش همگانی در مدارس باید شهرداری ها و خیرین كمك شایانی انجام دهند و این كمك ها بسیار مهم می باشد ولی شاهد می باشیم كه بین سازمان ها هماهنگی وجود ندارد و به سبب مشكلات مالی در شهرداری ها به مدارس در زمینه ساخت اماكن ورزشی كمك نشده است و باید سازمانی وجود داشته باشد كه این هماهنگی را در دستگاه های ذی ربط به وجود آورد برای اینكه كه ورزش تربیتی همان چیزی كه در آموزش و پرورش اجرا می شود كه ركن اساسی ورزش است و علاوه بر سلامت جامعه می توان افراد مستعد را به فدراسیون ها معرفی نماید كه موجب پیشرفت ورزش همگانی شود و معتقدم كه در این ۴۰ سال نسبت به دیگر زمینه ها وضعیت خوبی در ورزش همگانی داریم.
مدیر تربیت بدنی دانشگاه علامه طباطبایی درباره توسعه ورزش همگانی در بین بانوان اضافه كرد: برخلاف آنچه كه تصور می شود حجاب مانع اصلی برای ورزش كردن بانوان نیست، به خصوص ورزش های سنتی به پوشش، ارتباط زیادی ندارد و تعیین كننده نیست و همانطور كه می دانید ما در ورزش های حرفه ای و قهرمانی برای بانوان ورزشكارمان لباس های مخصوص طراحی نموده ایم كه مورد تأیید جهانی است و بانوان ورزشكار هم با آن پوشش در مسابقات حاضر می شوند بدین سبب بانوان جامعه هم می توانند از آن لباس ها در فضاهای عمومی استفاده كنند.
غفوری درانتها اشاره كرد: با عنایت به هزینه های ورزش افرادی كه وضعیت مالی خوبی ندارند نمی توانند ورزش كنند و اگر ورزش ارزان و یا حتی بلاعوض شود خیلی می تواند به مردم كمك نماید و آنها را از زیر فشارهای زندگی خارج سازد و شادابی را در سطح جامعه به وجود آورد و اگر ورزش را نسبت به دیگر زمینه ها مقایسه نماییم خواهیم دید كه وضعیت خوبی حتی در زیر ساخت ها داریم و اگر بتوانیم از تمام امكانات سازمان ها استفاده نمائیم وضعیت خیلی مطلوبی در ورزش همگانی پیدا خواهیم كرد.1398/01/11
14:59:39
5.0 / 5
4306
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
بیلیارد