یك استاد دانشگاه با اشاره به كاستی ها در فرهنگ سازی ورزش:

آموزش و پرورش در ترویج ورزش همگانی كم كاری كرده است

آموزش و پرورش در ترویج ورزش همگانی كم كاری كرده است

به گزارش ایت بال یك استاد بازنشسته دانشگاه تربیت معلم می گوید كه آموزش و پرورش، با آموزش های خود می تواند سبب توسعه ورزش همگانی شود و باید به این نكته توجه زیادی شود.


حمید خداداد درباره فرهنگ سازی در توسعه ورزش همگانی به ایسنا اظهار داشت: آموزش و پرورش كم كاری زیادی در مورد آموزش ورزش به كودكان در مدارس كرده است. به اعتقاد من باید در آموزش و پرورش علاوه بر یاد دادن كتب درسی فعالیت های بدنی هم آموزش داده شود كه متأسفانه در ایران با كیفیت مطلوب شاهد آن نیستیم.
وی اضافه كرد: اگر در زمینه ورزش آموزش های درست به كودكان داده شود همین كودكان والدین خویش را مجبور می كنند كه با هم ورزش كنند و سبب افزایش و توسعه ورزش های همگانی می شود. ولی تابحال شاهد كم كاری های زیادی در این زمینه از جانب آموزش و پرورش بودیم. زمانی كه كودكان وارد مدارس غیر استاندارد و كوچك می شوند خود به خود فعالیت های بدنی آنها كاسته می شود. كودكی كه باید فعالیت بدنی انجام دهد تا در بین سالی با مشكلات جسمی و بدنی مواجهه نشود این گونه محدود می شود.
این استاد دانشگاه افزود: خیلی از كشورها زنگ ورزش را در مدارس همه روزه دایر كرده اند نه مثل ایران كه بامداد ها را اختصاص به فعالیت های ورزشی بی كیفیت دادیم تا فقط مسئولیت این مهم را از سر خودمان باز كرده باشیم.
خداداد درباره ی زیر ساخت های ورزش همگانی اظهار داشت: معتقدم هنوز راه زیادی تا بهبود زیرساخت ها داریم. باید سازمان های مختلف و مربوطه جمع شوند و راهكارهای خویش را بیان كنند و همه سازمان ها با كمك همدیگر در توسعه ورزش همگانی كوشش و تلاش كنند.
وی با اشاره به اینكه تشویق عامل بسیار مهم در توسعه ورزش همگانی است اظهار داشت: باید بتوانیم علایق را در تمام اقشار جامعه ایجاد نماییم، بعنوان مثال در كشورهای غربی شاهد می باشیم كه افرادی كه وزن كمتری دارند هزینه های بیمه كمتری می پردازند كه سبب تشویق به كاهش وزن و ورزش شده است.
خداداد اظهار داشت: فدراسیون ورزش های همگانی آمارهای فراوانی می دهد ولی من اطلاعات زیادی ندارم كه این آمارهای درست اند یا غلط ولی شما با مشاهده افراد جامعه خواهید فهمید كه آمار ورزش همگانی بیشتر شده است یا خیر.
وی در انتها تصریح كرد: باید فعالیت های مثل شنا، سالن های تفریحی و… در مدارس زیاد شود. البته در بحث شنا توجهات خاصی صورت گرفته است و اینكه می بینیم در رشته هایی مثل والیبال و بسكتبال و… پیشرفت كردیم به علت این است كه فدراسیون ها به صورت گلخانه ای استعدادیابی و تلاش كردند و اگر این تلاش ها در زمینه ی ورزش همگانی صورت می گرفت می توانستیم نتایج فراوان و مثبتی دریافت نماییم. معتقدم كه بخشی از زیر ساخت ها هم باید زیر نظر آموزش و پرورش قرار گیرد تا با برنامه ریزی درست سبب پیشرفت ورزش شود.1398/01/07
14:12:31
5.0 / 5
4546
تگهای خبر: آموزش , استاندارد , تیم , سالن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
بیلیارد