عضو هیات علمی دانشگاه تربیت مدرس:

گرانی ها فعالیت های ورزشی خانواده ها را كاهش داده است

گرانی ها فعالیت های ورزشی خانواده ها را كاهش داده است

به گزارش ایت بال عضو هیات علمی دانشگاه تربیت مدرس اعتقاد دارد كه وضع نامناسب معیشتی و گرانی های زیاد سبب كاهش فعالیت های بدنی و ورزش در كشور شده است.


محمد احسانی در مورد ورزش همگانی و جایگاه آن در سبد خانوارهای ایرانی به ایسنا اظهار داشت: متأسفانه به علت مشكلات بد معیشتی و اقتصادی مردم دیگر به فكر سلامت جسم و تحركات بدنی نیستند و طبیعی است كه مشكل اقتصادی در این زمینه هم تأثر خویش را گذاشته باشد. شاهد می باشیم اقلیتی كه ورزش می كنند اكثراً دارای درآمد بالا و شرایط اقتصادی مناسب هستند و جزو قشر قوی جامعه به حساب می آیند و در صد كمی دیگر هم به علت داشتن اطلاعاتی كه از فضای مجازی كسب كرده اند، ورزش می كنند.
او با تاكید بر اینكه ورزش یك فلسفه است اظهار داشت: باید بدانیم از ورزش چی می خواهیم و در كجا قرار داریم و مقرر است به كجا برسیم و بعد كه به صورت علمی بررسی كردیم برنامه خویش را تقدیم دستگاه های اجرایی نماییم و بدانیم كه دستگاه های اجرایی تا چه مقدار توان دارند كه برنامه ها را پیاده و عملی كنند وگرنه همه می دانند كه ورزش مقوله ای مثبت و برای همه نیاز است و كسی نمی گوید ورزش خوب نیست. باید دید خویش را علمی نماییم و همچنین بی علم درباره ی ورزش صحبت نكنیم.
احسانی اضافه كرد: متأسفانه از نخبه ها و نیروی دانشگاهی در این زمینه به درستی استفاده نشده و وضعیت ورزش به خصوص ورزش همگانی در ایران وضع مطلوبی ندارد و اگر هم پیشرفتی می بینید سبب آن خود مردم هستند كه توانستند دانش لازم را كسب كرده و آنرا اجرا كنند.
او در مورد زیر ساخت های توسعه یافته در زمینه ی ورزش همگانی اظهار داشت: معتقدم كه پیشرفت داشتیم و كارهای فراوانی كردیم ولی در چه زمینه ای؟ درست است كه پیشرفت كردیم ولی توسعه در اصول زیرساختی نداشتیم و این پیشرفت ما مربوط به دانشگاه ها می شود. همانطور كه می دانید موفق به تأسیس دانشگاه های فراوانی در سطح كشور شده ایم ولی در زمینه بهره وری و اجرایی كردن آن موفق نبوده ایم. باید جامعه به گونه ای باشد كه ۴۰ الی ۵۰ درصد مردم ورزش كنند و همانطور كه از اسم ورزش همگانی معلوم است باید همه گیر باشد و در دسترس افراد كل جامعه به سهولت قرار گیرد.
وی ادامه داد: درست است كه ورزش قهرمانی پیشرفت نسبتاً خوبی كرده ولی با سرمایه گذاری روی ورزش همگانی می توانستیم نتایج بهتری بگیریم و اعتقاد دارم كه دولت باید یارانه را به قشر ضعیف در زمینه ورزش اختصاص دهد كه مردم قشر ضعیف هم بتوانند از فعالیت بدنی خوبی برخوردار شوند.
او در آخر تصریح كرد: باید زیر ساخت ها را از پایه و در آموزش و پرورش درست نماییم و باید حداقل روزی ۱ ساعت ورزش در دستور كار و برنامه مدارس برای كودكان قرار دهیم و امیدوارم كه مشكلات برطرف شود و همگی شامل خانم ها كه مهمترین بخش جامعه و مادران كودكان ما هستند بدون دغدغه فعالیت بدنی خویش را انجام دهند.1397/12/11
17:36:08
5.0 / 5
4346
تگهای خبر: آموزش , تیم , فعالیت , قهرمانی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
بیلیارد