فواید ورزش سپس زایمان

فواید ورزش سپس زایمان

ایت بال: یك متخصص پزشكی ورزشی معتقد می باشد ورزش سپس زایمان سبب افزایش اعتماد به نفس، كاهش دردهای خفیف سپس زایمان و تقویت عضلات شكم و عضلات لگن می شود.


به گزارش ایت بال به نقل از ایسنا، مطالعات نشان می دهد كه سپس ورزش اسید لاكتیك ۵۰ تا ۷۰ درصد افزوده می شود كه سفارش می شود تا یك ساعت مادران از شیر دادن دست بكشند تا اسید لاكتیك بوسیله ادرار دفع و یا توسط بیكربنات خنثی شود.
البته یك تا ۶ هفته پس از زایمان ورزشهای هوازی همچون ایروبیك سفارش می شود كه سبب افزایش ظرفیت و آمادگی قلبی و عروقی مادر شده و در میزان شیردهی مادر باز تأثیر سویی ندارد.
در هفته های اول سپس زایمان، انجام فعالیت های ورزشی رقابتی و شدید سفارش نمی گردد و فرد بهتر است از فعالیت های ورزشی كه حداقل ضربه در آن هست، استفاده نماید. یعنی به جای دویدن، تند راه برود و از انجام ورزش های ضربه ای پرهیز كند.
بهتر است فرد مورد نظر ورزشهای شكم و لگنی را در برنامه ورزشی خود قرار دهد و از درازنشستی كه زانوها خم و كف پاها روی زمین قرار دارد، استفاده نماید. چون در این حالت فقط شانه خودرا از زمین بلند می كنید و فشار كمتری به فرد وارد می شود. البته در صورت داشتن درد، خونریزی، اختلال در راه رفتن، سرگیجه، احساس ضعف، تنگی نفس و حالت غش كردگی از انجام ورزش اجتناب كنید.
1397/11/29
14:50:27
5.0 / 5
4375
تگهای خبر: رقابت , ضربه , فعالیت , ورزش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
بیلیارد