برای افزایش سرعت؛

دوچرخه بادبانی هم به بازار آمد

دوچرخه بادبانی هم به بازار آمد

ایت بال: تاكنون از روش های مختلفی برای افزایش سرعت دوچرخه ها استفاده شده، اما نصب بادبان بر روی آنها به منظور ارتقای قابلیت های این وسیله نقلیه ساده بی سابقه بوده است.به گزارش ایت بال به نقل از نیواطلس، جرج پاندو یك مهندس نرم افزار است كه می گوید با نصب بادبان در انتهای بدنه دوچرخه ها می توان از انرژی باد برای افزایش سرعت آنها استفاده نمود. وی با همكاری ناتان رز كه مهندس مكانیك است دوچرخه CycleWing را تولید كرده است.
وی می گوید البته این دوچرخه در شهرهای شلوغ و در ترافیك سنگین كارآیی خاصی ندارد، ولی در محیط های آزاد و زمین های باز می توان از آن به منظور حركت سریع تر بهره گرفت. سازندگان دوچرخه مورد اشاره می گویند با استفاده از انرژی باد ناشی از برخورد هوا با بادبان می توان با سرعت بالایی در مسافت های طولانی حركت كرد و از صرف انرژی بیش از اندازه برای پا زدن دوچرخه جلوگیری كرد.
بادبان این دوچرخه به صورت تاشو طراحی شده و همین امر سبب می شود در زمان عدم نیاز به آن از اشغال فضای بیش از اندازه جلوگیری شود. برای كنترل بادبان در حین دوچرخه سواری باز دو دكمه كوچك بر روی دو سمت فرمان آن تعبیه شده و یك نمایشگر كوچك هم زاویه بادبان و میزان باقی مانده باتری آنرا نمایش می دهد.
این دوچرخه كه از فیبر كربن ساخته شده كمتر از ۶.۸ كیلوگرم وزن دارد و مقرر است با قیمت حدود ۵۰۰ دلار روانه بازار شود.

1397/11/13
14:43:47
5.0 / 5
4861
تگهای خبر: دوچرخه سواری , طراحی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
بیلیارد