نوشیدن آب در حین ورزش سبب كاهش وزن می شود

نوشیدن آب در حین ورزش سبب كاهش وزن می شود

به گزارش ایت بال عضو انجمن پزشكان ورزشی ایران معتقد است: اگر به دنبال كاهش سریع وزن با استفاده از ورزش هستید، در كنار تمرینات هوازی، تمرینات مقاومتی همانند كار با وزنه را هم انجام دهید و از نوشیدن آب غافل نشوید.حسین سعادت مهر در گفتگو با ایسنا، اضافه كرد: برای لاغری سریع با ورزش ۵ جلسه در هفته به مدت ۶۰ دقیقه به تمرینات هوازی بپردازید و در كنار تمرینات هوازی تمرینات مقاومتی همانند كار با وزنه را هم دنبال كنید.
وی اظهار داشت: خیلی افراد تصمیم به كاهش وزن با استفاده از ورزش می كنند ولی به علت رعایت نكردن برخی اصول سبب می شود تا خیلی زود ورزش را رها كرده یا حتی در شرایطی بدتر از قبل قرار بگیرند. ازاین رو كسانی كه قصد كاهش وزن با استفاده از ورزش را دارند پیش از شروع فعالیت های ورزشی بهتر است در رژیم غذایی خود تجدیدنظر و از مواد غذایی سالم با كالری متناسب بدن خون استفاده كنند.
عضو انجمن پزشكان ورزشی ایران خاطرنشان كرد: انتخاب رشته ورزشی مناسب برای ادامه فعالیت ورزشی اهمیت زیادی دارد. ازاین رو برای شروع كار بهتر است با یك مشاور ورزشی یا مربی كارآزموده مشورت كنید. ورزشی را انتخاب كنید كه با هدف شما همگام و به آن علاقه مند باشید.
سعادت مهر افزود: ورزش را آهسته شروع كنید و كم كم به شدت و زمان آن بیفزایید و از جلسات اول به انجام تمرینات سختی بدنی نپردازید، چونكه سبب صدمه دیدگی می شود و در نتیجه پس از مدتی مجبور می شوید ورزش را رها كنید. ازاین رو پیش از شروع ورزش از مربی بخواهید وضعیت بدنی شما را بررسی كند، چونكه افرادی كه اضافه وزن دارند معمولا یك سری ناهنجاری های اسكلتی مثل لوردوز كمری در آنها شایع است كه انجام برخی تمرینات سبب بدتر شدن این عارضه و كمردردهای شدید خواهد شد.

وی تصریح كرد: استفاده از لباس مناسب در هنگام ورزش و همینطور پوشیدن كفش استاندارد سبب جلوگیری از صدمه دیدگی و افزایش كارایی خواهد شد. همینطور برای چربی سوزی، افزایش كارایی و توان تلاش كنید حتما قبل، حین و پس از ورزش آب بنوشید. نوشیدن آب در طول روز تاثیر بسزایی در كاهش وزن دارد. برخی وقت ها افراد برای كاهش چربی های شكم در هنگام ورزش پلاستیك به دور شكم خود می بندند یا از لباس های گرم و گن های لاغری استفاده می نمایند تا عرق بیشتری بریزند و لاغر تر شوند كه این كار نه تنها سبب لاغری نمی گردد، حتی می تواند نتیجه عكس داشته باشد.
عضو انجمن پزشكان ورزشی ایران اضافه كرد: انجام انواع تمرینات شكم مثل درازنشست، مسگری و...تاثیری در كاهش چربی های شكم ندارند و سبب تقویت و زیبایی این عضلات خواهند شد. پس به منظور كاهش چربی شكم این حركات را انجام ندهید ولی انجام این حركات می تواند پس از كاهش وزن و از بین رفتن چربی های شكم، شكل ظاهری مناسبی برای شما تولید كند تا پوست شكم شل و افتاده نشود.
سعادت مهر در انتها اظهار داشت: برای كاهش وزن بهتر است از ورزشهایی همچون؛ دوچرخه سواری، شنا، دویدن، پیاده روی سریع، ایروبیك، طناب زدن و ورزش های توپی غافل نشوید و با كاهش مصرف فست فودها، استفاده از سبزی ها و میوه جات تازه، نوشیدن آب به مقدار فراوان و آهسته غذا خوردن به روند كاهش وزن سرعت بیشتری بدهید.

خبرنگار: ظریفه ملك پور
دبیر خبر: امیرداود كمالی


1397/11/07
01:51:57
5.0 / 5
4686
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
بیلیارد