به بهانه هفته پژوهش

پورسعید: پژوهش های كاذب و ساختگی پایه و اساس علمی ندارند

پورسعید: پژوهش های كاذب و ساختگی پایه و اساس علمی ندارند

به گزارش ایت بال یك متخصص پزشكی ورزشی معتقد است: برخی پژوهش هایی كه استفاده كاربردی از آن نمی گردد و در كتابخانه ها خاك می خورد، پایه و اساس علمی ندارند.دكتر مهرشاد پورسعید در گفت وگو با ایسنا، اضافه كرد: امروزه در دنیا پایه های علمی برپایه پژوهش هایی است كه صورت می گیرد و هیچ علمی بدون انجام كار پژوهشی مفهومی ندارد. برخلاف تصور خیلی ها كه می گویند كارهای پژوهشی بدون هیچ استفاده بهینه ای در كتابخانه ها خاك می خورند من معتقدم این طور نیست و اگر امروز شاهد تكنولوژیها و فناوریهای نوینی در ورزش كشور هستیم به خاطر این است كه پژوهشی پیرامون آن انجام شده، البته پژوهش هایی كه پایه و اساس علمی دارند، نه پژوهش هایی كه كاذب و ساختگی هستند.
وی اظهار داشت: برای این كه یك پژوهش به محصول تبدیل گردد باید فرایند طولانی مدتی را طی نماید. بعنوان نمونه؛ زمانی كه فرضیه ای مطرح می گردد باید چندین بار و طی فواصل زمانی مشخصی پیرامون آن كارهای پژوهشی صورت بگیرد تا به محصول تبدیل گردد. مكمل های مورد استفاده در ورزش، لباسهایی كه برای فوتبالیست ها طراحی می شود، كف پوش ها، تولید زمین چمن و... همه این ها حاصل كارهای پژوهشی است كه به نتیجه رسیده اند. ازاین رو پژوهش نه تنها در ورزش بلكه در تولید تمام محصولات علمی حرف اول را می زند و بدون انجام كارهای پژوهشی نمی توان به دستاوردهای مثبتی دست یافت.
این متخصص پزشكی ورزشی خاطرنشان كرد: اگر پژوهش برپایه اصول علمی و منطقی صورت بگیرد ماندگار و نتیجه بخش خواهد بود. اگر پژوهشی را می بینیم كه استفاده بهینه ای از آن صورت نمی گیرد و به اعتقاد بعضی ها در كتابخانه ها در حال خاك خوردن هستند به خاطر این است كه مورد سوءاستفاده قرار گرفتند و ساختگی هستند. پژوهشی كه مبنای علمی داشته باشند، امكان ندارد مورد استفاده قرار نگیرد.
او در آخر تصریح كرد: اگر می بینید هفته و یا روزی را به مناسبت های مختلفی نام گذاری می كنند، به خاطر این است كه مورد ظلم واقع شدند و چون توجهی به آنها نمی گردد با نام گذاری مناسبت هایی به نام آنها تلاش می كنند در آن هفته و یا روز مورد توجه قرار بگیرند و سپس پس از آخر آن هفته به فراموشی سپرده می شوند و این جای تاسف دارد.1397/10/05
13:53:54
5.0 / 5
4265
تگهای خبر: تیم , طراحی , فوتبال , ورزش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
بیلیارد