دو و میدانی خوزستان امكان فعالیت در 6 ماده را ندارد

دو و میدانی خوزستان امكان فعالیت در 6 ماده را ندارد

ایت بال: دبیر هیات دو و میدانی خوزستان اظهار داشت: 6 ماده رشته دو و میدانی به سبب نبود تجهیزات در استان غیرفعال هستند و از این جهت در بحث مدال آوری و رقابت، از سایر استان های كشور عقب می مانیم.


سعید پویا یكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: وضعیت دو و میدانی خوزستان روز به روز بهتر و گسترده تر میگردد اما به سبب نداشتن تجهیزات نمی توانیم در هر 24 ماده این رشته فعالیت نماییم كه این مساله به مجموعه دو و میدانی استان ضربه وارد میكند.
وی با بیان این كه شهرستان های جدیدی همچون ماهشهر اخیرا فعالیت حرفه ای خودرا در این رشته آغاز نموده اند، اضافه كرد: در مسابقات لیگ باشگاه های بانوان استان، استعدادهای جدیدی شناسایی شدند كه اگر به لحاظ فنی روی آنها كار شود در آینده می توانیم شاهد حضور هشت ورزشكار در تیم ملی بانوان باشیم.

** رشد پنج برابری جمعیت ورزشكاران استان

دبیر دو و میدانی خوزستان در ادامه به فعالیت 14 شهرستان استان در این رشته اشاره نمود و اظهار داشت: در بخش بانوان 300 ورزشكار و در بخش آقایان بیشتر از 500 ورزشكار سازمان یافته داریم این در شرایطی است كه تا 2 سال قبل تعداد ورزشكاران خانم و آقا در استان به ترتیب 20 و 100 نفر بود.
وی درباب حضور ورزشكاران استان در تیم های ملی اظهار داشت: حالا در تیم ملی نوجوانان پسر 2 عضو ثابت داریم، همین طور در تیم های ملی جوانان و بزرگسالان به ترتیب یك و 2 ورزشكار خوزستانی عضو ثابت تیم هستند؛ در بخش بانوان چون 2 سال از زمان فعالیت ما می گذرد، هنوز دوندگان بانوی استان در بحث ملی مطرح نیستند ولی اساسا تا سال آینده چند ملی پوش در رده های سنی مختلف خواهیم داشت.

** نبود تشك پرش ارتفاع و نیزه دراستان

وی با اشاره به این كه در استان اصلا تشك پرش با نیزه و ارتفاع نداریم، اظهار داشت: مثلا در ماده پرش ارتفاع به تنهایی سه مدال توزیع میگردد كه این میزان در چهار رده سنی به 12 مدال افزایش می یابد در حالیكه ما به سبب نبود تجهیزات از این مدال ها بی بهره هستیم، همین طور وسیله چكش و حتی دالان چكش نداریم كه ورزشكاران مان بتوانند در این رشته به تمرین بپردازند.
دبیر هیات دو و میدانی خوزستان یكی از مشكل اصلی این رشته را میزبانی مسابقات كشوری دانست و اظهار داشت: خوزستان قطب ورزش كشور است و عقبه درخشانی در دو و میدانی دارد پس شایسته نیست كه به سبب نبود تجهیزات لازم، نتوانیم میزبانی مسابقات كشوری را بگیریم. بارها درخواست میزبانی دادیم ولی به این علت رد شده است.

** هفت سال بدون میزبانی رویداد كشوری

وی افزود: در گذشته همواره مرحله ابتدایی رقابت های لیگ دو و میدانی كشور در اهواز برگزار می شد ولی هفت سال است كه نتوانستیم میزبان این رقابت ها باشیم. معتقدم هر ورزشی زمانی توسعه و رونق پیدا می كند كه میزبان مسابقات كشوری و بین المللی باشد.
پویا افزود: از لحاظ نیروی انسانی متخصص، مشكلی نداریم و داوران استان اكثرا درسطح ملی و بین المللی هستند، در كل ایران چهار داور استارتر بین المللی وجود دارد كه 2 نفر آنها خوزستانی هستند، خوشبختانه سطح كیفی مسابقات دو و میدانی استان هم تراز با مسابقات كشوری شده و به جرات می توان اظهار داشت كه دو و میدانی كاران استان می توانند در رقابت های كشوری مقام آوری كنند.

** مسابقات لیگ بانوان با حضور 174 ورزشكار

وی درانتها به رقابت های لیگ دو و میدانی خوزستان در بخش بانوان اشاره نمود و اظهار داشت: مرحله دوم این رقابت ها با حضور 174 ورزشكار در چارچوب 12 تیم برگزار گردید كه تیم های ایذه، ماهشهر و مدرسه ایران اول تا سوم شدند همین طور مرحله دوم رقابت های آقایان روز 29 آذر در اهواز برگزار می گردد.
9879/6002


1397/09/30
13:33:20
5.0 / 5
4370
تگهای خبر: باشگاه , تیم , تیم ملی , رقابت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
بیلیارد