در شرایط آلودگی هوا مصرف شیر و آب میوه طبیعی بنوشید

ورزش هنگام آلودگی هوا میزان رسوب ذرات معلق در ریه را چند برابر می كند

ورزش هنگام آلودگی هوا میزان رسوب ذرات معلق در ریه را چند برابر می كند

ایت بال: رییس فدراسیون پزشكی ورزشی اظهار داشت: ورزش كردن در هوای آلوده بخصوص دوچرخه سواری و پیاده روی چون حجم بالایی از ذرات معلق و گازهای آلوده وارد بدن می شود، مضر است.دكتر غلامرضا نوروزی در گفت وگو با ایسنا، با بیان این كه عموم مردم و ورزشكاران در شرایط آلودگی هوا از ورزش كردن در فضای باز پرهیز كنند، اظهار نمود: ورزش كردن در هوای آلوده به سبب این كه مواد آلاینده بیشتری وارد بدن می شود، بخصوص در ورزش هایی همانند دویدن، دوچرخه سواری و پیاده روی چون در فضای باز انجام می شوند، در شرایط آلودگی هوا خطرناكند.
وی اظهار داشت: ورزش در هوای آلوده سبب تشدید اثرات منفی آلودگی بر انسان می شود، چون زمینه ورود حجم بالایی از ذرات معلق و گازهای آلوده را به بدن فراهم می آورد. همین طور هنگام ورزش كردن میزان رسوب ذرات معلق كمتر از ۲.۵ میكرون در ریه انسان چند برابر بیشتر از حالت معمول است.
رییس فدراسیون پزشكی ورزشی اشاره كرد: انجام حركات ورزشی بخصوص در فضای باز نه تنها برای بدن مفید نیست بلكه مضر است و عموم مردم باید به این نكته توجه ویژه داشته باشند.
نوروزی اضافه كرد: برای به حداقل رساندن عوارض آلودگی، لازم است در فضای باز ورزش نشود و مكانی انتخاب گردد كه فاصله بسیاری با بزرگراه ها و خیابان اصلی دارد. اگر در اماكن سرپوشیده ورزش می كنید باید به این نكته توجه داشت كه آن مكان از تهویه مناسب برخودار باشد.
رییس فدراسیون پزشكی ورزشی درانتها سفارش كرد: هنگام آلودگی هوا مصرف مایعاتی همچون؛ شیر و آب میوه طبیعی در برنامه روزانه ورزشكاران ضروری می باشد، مصرف این مایعات در هوای آلوده موجب كاهش اثرات آلاینده ها بر ریه میگردد و آب میوه طبیعی باز به سبب داشتن آنتی اكسیدان و ویتامینها در دفع آلاینده ها موثر است.1397/09/20
13:45:05
5.0 / 5
4402
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
بیلیارد