ورزش سبب كاهش مقاومت بدن به انسولین میگردد

ورزش سبب كاهش مقاومت بدن به انسولین میگردد

ایت بال: عضو انجمن پزشكان ورزشی می گوید: انجام تمرینات قدرتی ۳ روز در هفته به مدت ۳ دقیقه سبب كاهش مقاومت به انسولین در افراد دیابتی میگردد و سلول ها می توانند از گلوكز بیشتری استفاده كنند.حسین سعادت مهر در گفت وگو با ایسنا با بیان این كه یكی از طریق های پیشگیری مبتلاشدن به دیابت و كنترل آن ورزش است، اضافه كرد: در افراد دیابتی كه انسولین یا داروهای كاهنده قند مصرف می كنند سفارش میگردد ورزش را جزء برنامه های روزانه خود قرار دهند كه البته مناسب ترین زمان برای ورزش در افراد دیابتی ۱ تا دوساعت سپس خوردن غذاست.
وی اظهار داشت: یكی از بزرگترین فواید ورزش در افراد دیابتی كنترل گلوكز خون(سطح قند خون)است. در افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ گلوكز خون بیش از حد است، چونكه بدن آنها به اندازه كافی انسولین تولید نمی كند و نسبت به انسولین مقاومت پیدا می كند. ورزش سبب كاهش مقاومت بدن به انسولین میگردد و سلول ها می توانند از گلوكز بیشتری استفاده كنند.

عضو انجمن پزشكان ورزشی اشاره كرد: تمرینات هوازی، قدرتی و كششی سه نوع تمرینی هستند كه برای افراد مبتلا به دیابت سفارش میگردد. البته با تمرینات هوازی مثل پیاده روی و دوچرخه سواری شروع كنید و كم كم تا ۳۰دقیقه تمرین پیش بروید. پس از مدتی كه بدنتان آماده شد می توانید تمرینات قدرتی را شروع كنید. تمرینات قدرتی موجب افزایش حجم ماهیچه ها و قوی شدن استخوان ها می شود، عضلات بیشترین میزان گلوكز را استفاده می نمایند.
سعادت مهر افزود: انجام تمرینات قدرتی ۳روز در هفته به مدت ۳۰ دقیقه كافی است، دقت داشته باشید كه افراد دیابتی با احتیاط بیشتری نسبت به سایرین باید به فعالیت های ورزشی بپردازند. البته رشته ورزشی را انتخاب كنید كه به آن علاقه مند هستید و یا در جمع و محیطی قرار بگیرید كه از انجام ورزش لذت ببرید، چونكه اگر از انجام ورزش لذت نبرید شرایط برایتان خسته كننده خواهد شد و سپس مدتی ورزش كردن را رها می كنید.
وی درانتها اضافه كرد: انجام تمرینات كششی قبل و پس از تمرین دارای اهمیت است، خصوصاً پس از تمرین سبب كاهش درد عضلانی، افزایش خون رسانی و ریكاوری بدن میگردد.1397/09/07
18:13:41
5.0 / 5
4884
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
بیلیارد