برگزاری اولین دوره بدنسازی كودكان برای مربیان ملی و باشگاهی

برگزاری اولین دوره بدنسازی كودكان برای مربیان ملی و باشگاهی

ایت بال: ریس انجمن بدنسازی ایران از برگزاری اولین دوره بدنسازی ویژه كودكان برای مربیان ملی و باشگاهی در آذرماه آگاهی داد.دكتر مرتضی بهرامی نژاد در گفت وگو با ایسنا، اضافه كرد: اولین دوره بدنسازی ویژه كودكان برای مربیان تیم های ملی و باشگاهی اواخر آذر به مدت ۴ روز با حضور اساتید مجرب این رشته به صورت نظریه در تهران برگزار می شود. تلاش بر این است كه در این دوره آموزشی مربیان را با نحوه طراحی تمرین در رشته های مختلف ورزشی كودكان آشنا نماییم تا در این دوره آموزشی مربیان به این مساله واقف شوند كه چه نوع تمرینات بدنسازی برای كودكان مجاز است و اولویت های مهم در بدنسازی كودكان چه نوع تمریناتی هستند.
وی اظهار داشت: آنچه در بدنسازی كودكان اهمیت دارد این است كه مربیان باید بر طبق نیاز كودكان به آنها برنامه تمرینی بدهد و طراحی تمرین آنها باید به گونه ای باشد كه دچار بلا نشوند و متناسب با سن آنها تمرینات طراحی شده باشد.
بهرامی نژاد اشاره كرد: زمانی كه كودك ورزشی را آغاز می كند و به صورت حرفه ای می خواهد آنرا دنبال كند، مربیان باید برحسب نیاز كودك برنامه تمرینی بدنسازی او را طراحی كند. بعنوان مثال اگر كودكی با انجام تمرینات بدنسازی به دنبال تقویت عضلات است، مربیان باید شكل تمرینات بدنسازی را مطابق این نیاز كودك طراحی كند و یا اگر كار قدرتی یا استقامتی انجام می دهد برنامه تمرینی او با برنامه تمرینی قبل متفاوت می باشد. بدین سبب در این دوره آموزشی تلاش ما بر این است كه به مربیان این مساله را تاكید نماییم كه باید بر طبق نیاز و شرایط بدنی كودك برنامه تمرینی او را طراحی كند تا دچار بلا نشود.
رییس انجمن بدنسازی ایران درانتها اشاره كرد: هدف ما با برگزاری این دوره آموزشی این است تا بتوانیم به مربیان تیم های ملی و باشگاهی این مساله را گوشزد نماییم كه شیوه تمرینات متناسب با رشته ورزشی كه فعالیت می نمایند، باید برحسب نیاز آنها باشد و پس از شناسایی اولویت ها متوجه شوند چه نوع تمریناتی را در دستور كار خود قرار دهند تا نیاز كودك را مرتفع كند.
1397/08/27
23:41:31
5.0 / 5
4767
تگهای خبر: آموزش , باشگاه , تیم , شنا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
بیلیارد