اتحادیه بین المللی فدراسیون های دوومیدانی:

كشورهای درگیر در مناقشه دیپلماتیك با قطر ورزش را تحریم نكنند

كشورهای درگیر در مناقشه دیپلماتیك با قطر ورزش را تحریم نكنند

ایت بال: تهران- رییس اتحادیه بین المللی فدراسیون های دوومیدانی (یاف) ضمن تاكید بر ارجحیت ورزش به سیاست، كشورهای درگیر در مناقشات دیپلماتیك با قطر را ترغیب كرد كه از تحریم رقابت های قهرمانی دوومیدانی سال آینده دوحه، اجتناب كنند.


به گزارش روز دوشنبه ایرنا، خبرگزاری فرانسه به نقل از «سباستین كو» در پایتخت قطر در جمع تصریح كرد: از تمامی فدراسیون ها انتظار دارم كه به صورت كامل در این رقابت ها حضور داشته باشند، جامعه بین المللی ورزش می بایست به صورت منسجم و پیوسته بر این نكته تاكید كند كه ورزش بر سیاست ارجحیت دارد، در واقع تاكید بر این مورد از اهمیت زیادی برخوردار می باشد.
كشور قطر در 17 ماه گذشته از جانب عربستان سعودی و متحدانش همچون امارات متحده عربی، بحرین و مصر به انزوا كشیده شده است.
كشورهای مذكور از ژوئن 2017 با وارد آوردن اتهاماتی در خصوص تامین مالی تروریسم، گروه های افراطی و همینطور كوشش برای برقراری ارتباط هر چه نزدیك تر با رقیب دیرینه ریاض یعنی تهران، روابط دیپلماتیك، تجاری و ترابری خویش را با قطر قطع و حدودا تحریم كاملی را ضد دوحه اعمال كرده اند.
این در حالی است كه قطر این اتهامات را رد كرده و همسایگان خویش را به كوشش برای براندازی رژیم این كشور متهم كرده است.
اكنون مسابقات جهانی دو و میدانی اولین آزمایش ورزشی بزرگ برای قطر بعد از تحریم های منطقه ای به حساب می آید.
در راستای این تحریم ها، عربستان، امارات و بحرین تیم های خویش را از حضور در «جام كشورهای عرب حوزه خلیج فارس» كه قرار بود دسامبر 2017 در قطر برگزار شود، منع كرده و بعد از انتقال این رقابت ها به كشور كویت، دوباره اعلام حضور كردند.
در این بین، كو اعتقاد دارد رقابت های جهانی دو و میدانی كه از 27 سپتامبر سال آینده به مدت 10 روز در قطر برگزار می شود، بسیار حائز اهمیت است؛ چون كه این رقابت ها باعث می گردد ورزش دو و میدانی در این منطقه هم «رد پایی» از خود برجای بگذارد.
در این رویداد ورزشی چندین نوآوری اعمال شده است كه همچون آنها می توان به برگزاری نشست ها در هنگام غروب و برگزاری رقابت های ماراتن در نیمه شب (به دلیل نگرانی ناشی از دمای بالای هوای دوحه) اشاره نمود.
علاوه بر این، اغلب مسابقات در ورزشگاه مجهز به سیستم تهویه «خلیفه» دوحه برگزار می شود.
براساس اعلام اتحادیه جهانی فدراسیون های دو و میدانی (IAAF) بلیت مسابقات از 60 ریال قطر (معادل 16 دلار – 14 یورو) به بالا قیمت گذاری شده است.
ورزشی**3991**1584


1397/08/21
18:24:09
5.0 / 5
4186
تگهای خبر: تیم , رقابت , قهرمانی , ورزش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
بیلیارد