چه ورزش هایی برای افراد دیابتی مناسب است؟

چه ورزش هایی برای افراد دیابتی مناسب است؟

ایت بال: رییس هیات پزشكی استان اصفهان اظهار داشت: افراد مبتلا به دیابت اگر سه روز در هفته به مدت ۳۰ دقیقه ورزش هوازی انجام دهند، باعث افزایش عملكرد انسولین در بدن و ثابت نگه داشتن حالت طبیعی قند خون می گردد.دكتر احمد باقری مقدم در گفت وگو با ایسنا، درباره تاثیر ورزش درافراد مبتلا به دیابت نوع دو اظهار نمود: افرادی كه مبتلا به دیابت هستند ورزش كردن به آنها كمك می نماید تا ضمن از بین بردن چربی های بدن خود توده عضلانی را بالا برند و با كاهش استرس نیاز خویش را به انسولین كم كنند.
وی اضافه كرد: ورزش سبب افزایش عملكرد انسولین در بدن می گردد و قند خون را به حالت طبیعی نگه می دارد.
این متخصص پزشكی ورزشی اظهار نمود: پیاده روی یكی از بهترین ورزش ها برای افراد دیابتی است. البته پیاده روی سریع كه سبب افزایش ضربان قلب شود. ازاین رو مطالعات نشان می دهد كه افراد مبتلا به دیابت بهتر است حداقل سه روز در هفته یا ۱۵۰ دقیقه در هفته ورزش هوازی انجام دهند.
باقری مقدم افزود: یكی دیگر از ورزش هایی كه به افراد دیابتی سفارش می شود، تای چی است كه یك نوع ورزش آرام و آهسته است كه باعث كاهش استرس و آرامش اعصاب می گردد و عواملی كه سبب تشدید عوارض بیماری دیابت می گردد را از بین می برد.
رییس هیات پزشكی استان اصفهان اضافه كرد: یوگا از دیگر ورزش هایی است كه به كاهش چربی بدن كمك می نماید و در برابر مقاومت انسولین مبارزه می كند وعملكرد اعصاب را بهبود می بخشد. این ورزش در كاهش استرس نقش بسزایی دارد.
وی افزود: دوچرخه ثابت برای افراد دیابتی ورزش بسیار خوبی است و سبب بهبود جریان خون در پاها می گردد و كالری زیادی را می سوزاند. پس برای دیابتی كه قادر به كنترل وزن خود نیستند این ورزش بسیار مفید و اثربخش است.
این متخصص پزشكی ورزش در انتها تصریح كرد: شنا جزء ورزش هایی است كه چون فشاری بر مفاصل وارد نمی كند، ورزش مناسبی برای افراد دیابتی است. به هر صورت افراد مبتلا به دیابت اگر نمی توانند ۳۰ دقیقه به صورت متوالی در روز ورزش كنند، بهتر است ۱۵ دقیقه بامداد و ۱۵ دقیقه بعدازظهر ورزش كنند.1397/08/17
22:57:13
5.0 / 5
4356
تگهای خبر: بیماری , شنا , مقاوم , ورزش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
بیلیارد