تكمیل پایگاه قهرمانی شنای مركز گیلان نیازمند توجه مسئولان

تكمیل پایگاه قهرمانی شنای مركز گیلان نیازمند توجه مسئولان

ایت بال: رشت - رئیس هیات شنا، شیرجه و واترپلوی گیلان تكمیل ساخت تنها پایگاه قهرمانی شنای مركز استان را نیازمند توجه مسئولان عنوان نمود.


گزارش روابط عمومی هیات شنای گیلان به ایرنا حاكیست؛ پرویز گلریز در مراسم معارفه رئیس هیات شنای شهرستان رشت به توقف عملیات ساخت استخر شنای كوثر طی سال های اخیر اشاره نمود و اظهار داشت: عملیات بازسازی استخر شنای كوثر واقع در مجموعه ورزشی یادگار امام طی سال های 93 و 94 با پیش بینی اعتبار 4.5 میلیارد تومان آغاز شد.
وی افزود: پیمانكار وقت مبلغ یك میلیارد و 800 میلیون تومان برای بازسازی استخر هزینه كرد و سپس از ادامه روند ساخت و بازسازی انصراف داد چون در ادامه كار اداره كل تربیت بدنی نتوانست از محل اعتبارات دولتی منابع لازم را جذب نماید و عملا عملیات بازسازی متوقف گردید و ورزش شنای گیلان بدون داشتن حتی یك پایگاه قهرمانی و استعدادیابی در محرومیت به سر می برد.
گلریز اضافه كرد: برای بازسازی و نوسازی استخر كوثر فضای اداری، كلاس های آموزشی، سالن بدن سازی و حتی ساخت مهمانسرا برای تیم های میهمان كه ظرفیت پذیرش 30 نفر را داشته و هم ساخت جایگاه رخت كن برای 150 نفر و تولید تاسیسات فنی جدید، اعتباری بالغ بر 5 تا 6 میلیارد تومان برای تكمیل استخر كوثر پیش بینی شده است.
وی تصریح كرد: استخر شنای كوثر به علت چهار سال بلاتكلیفی در حال تخریب است و از اداره كل ورزش و امور جوانان و نمایندگان مردم در خانه ملت درخواست داریم برای اعتلای ورزش قهرمانی شنای گیلان كه سال ها یكی از استان های پرآوازه و قهرمان پرور در رشته های شنای كشور از گیلان مطرح بودند، این استخر هرچه سریع تر بازسازی و تكمیل شود.
رئیس هیات شنای گیلان خاطرنشان كرد: تعامل، دوستی و هم افزایی باعث می گردد تا شنای گیلان به سال های قبل كه در عرصه های ملی و بین المللی نام آوران متعددی در كارنامه ورزشی خود دارد، برگردد و این هیات به دنبال بازسازی ساختار آموزشی و فنی در سراسر استان است و بزودی تغییرات جدی در هیات های سراسر استان را شاهد خواهیم بود.
گلریز از معارفه حسین میرزایی بعنوان رییس هیات شنا، شیرجه و واترپلوی شهرستان رشت بعنوان نخستین تغییرات در هیات های شنا اطلاع داد و افزود: در بعضی از شهرستان ها علی رغم اینكه امكانات و سالن های ورزشی و استخر وجود دارد حتی یك قهرمان شنا در عرصه استانی و ملی معرفی نمی گردد بنابراین نیاز است بعضی از روسای هیات ها صندلی خویش را به فردی كه انگیزه و برنامه جدیدی دارد، واگذار كنند.
وی به تغییرات در ساختار هیات شنای گیلان و تعیین افراد جدید در كمیته های آموزشی و فنی اشاره و افزود: گیلان یكی از استان های با پتانسیل و دارای ظرفیت فراوان در عرصه شنای ملی است و باید به این ظرفیت ها توجه گردد و در همین رابطه هیات شنای گیلان برنامه های جدید خویش را اعلام خواهد نمود.
رییس جدید هیات شنای شهرستان رشت هم در این مراسم با قدردانی از اعتماد رییس هیات شنای گیلان به راهكارهایی برای برون رفت از مشكلات پیش رو در زمینه ساخت استخر ورزشی كوثر اشاره و بیان كرد: در هیات شنای گیلان برپایه آنچه كه رییس هیات شنای استان تاكید داشته اند تعامل در سرلوحه كار قرار خواهد گرفت ازاین رو استفاده از تجارب و توانمندی افراد نخبه و بااستعداد در هیات شنای شهرستان مورد توجه قرار خواهد گرفت و سرانجام با استفاده از پتانسیل های موجود در میان نمایندگان و مسئولان عالی استان برای تامین منابع استخر كوثر تلاش خواهد شد.
حسین میرزایی خاطرنشان كرد: طرح ملی استعدادیابی كه در 71 رشته در حال برگزاری است هدف آن شناسایی استعدادهای ورزشی برای مسابقات المپیك است كه از 25 هزار ورزشكار شركت كننده در این طرح 2 هزار و 500 ورزشكار نخبه در رده های سنی 11 تا 14 شناسایی می شوند و وزارت ورزش برای این اتفاق مهم 30 میلیارد تومان اعتبار پیش بینی كرده و گیلان می تواند سهم مهمی در این طرح ملی در بخش شنا داشته باشد.
وی اضافه كرد: نگاه ما بروز استعدادهای ورزشی در عرصه شنا، شیرجه و واترپلو است و برای خلق این استعدادها از همه ظرفیت ها و پتانسیل ها دعوت خواهد شد.
در این نشست نوید نیك بین مشاور امور اجرایی هیات شنای گیلان هم با اشاره به اینكه تولید مراكز استعدادیابی شنا، شیرجه و واترپلو به ویژه در پایگاه های استعدادیابی خصوصی می تواند ظرفیت موجود در گیلان را احیاء كند اظهار داشت: توجه به استعدادهای ورزشی شنا باعث بالارفتن سطح ارتقا و پیشرفت ورزش شنا می گردد و این مهم خویش را در مسابقات لیگ در شهرستان رشت و استان نشان خواهد داد.
قهرمان آسیایی واترپلوی گیلان افزود: گیلان یكی از استان های با پتانسیل در رشته های شنا و واترپلو كه قهرمانان بزرگی در سطح ایران و اسیا داشته، است ولی متاسفانه به علت نداشتن زیر ساخت های لازم در سطح همگانی و قهرمانی وضعیت مطلوبی ندارد.
وی در خاتمه راه برون رفت از این وضعیت را در افزایش استعدادیابی و قهرمان پروی در بخش خصوصی و برگزاری لیگ های شهرستانی و استانی دانست.
استادیان مربی تیم واترپلوی بانوان گیلان هم در این نشست با تاكید بر اینكه تیم واترپلوی بانوان با داشتن دو تیم 14 تا 16 سال و 16 سال به بالا برای حضور در مسابقات لیگ تلاش دارد، اظهار داشت: طی سال های 94 تا 96 به كسب مقام های خوبی در سطح كشور دست پیدا كرده ایم و نگاه حمایتی رییس هیات شنای گیلان سبب شده تا امسال در لیگ به موفقیت هایی برسیم كه در صورت ادامه این حمایت ها در دور برگشت این مسابقات كه در اواخر سال جاری برگزار می شود، می توانیم به موفقیت های بیشتری در لیگ دست یابیم.
در آخر این مراسم از جانب پرویز گلریز رییس هیات شنای استان لوح معارفه حسین میرزایی بعنوان رییس هیات شنای شهرستان رشت به او اعطا شد.
حسین میرزایی متولد سال 1363 است و الان بعنوان رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان رشت و یكی از جوانان موفق در عرصه مدیریتی گیلان می باشد.
2007


1397/08/09
20:34:17
5.0 / 5
4559
تگهای خبر: آموزش , تیم , سالن , شنا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
بیلیارد