رسانه های كرمان فرهنگ ورزش همگانی را ترویج دهند

رسانه های كرمان فرهنگ ورزش همگانی را ترویج دهند

ایت بال: كرمان - مدیركل ورزش و جوانان استان كرمان اظهار داشت: رسانه های كرمان به جای پرداختن به حواشی ورزشی به منظور نشاط بخشی جامعه به گسترش فرهنگ ورزش بخصوص ورزش همگانی كمك كنند.


به گزارش ایت بال به نقل از ایرنا، محمد تقی امیری خراسانی روز چهارشنبه در آخرین روز از هفته هفته ورزش و جوانان در جمع خبرنگاران با گرامیداشت این هفته اضافه كرد: گسترش ورزش یكی از سیاست های وزارتخانه ورزش و جوانان است كه رسانه ها باید به این مهم توجه و مساعدت لازم را داشته باشند.
وی با انتقاد از برخی رسانه ها در استان مبنی براینكه به جای ترویج و گسترش فرهنگ ورزش و ورزش همگانی در جامعه بیشتر به حواشی ورزشی می پردازند اظهار داشت: برپایه قانون؛ یك درصد بودجه ادارات دولتی به ورزش كاركنان اختصاص دارد و تابحال رسانه ها به چه میزان این مساله را پیگیری كرده اند.
مدیركل ورزش و جوانان استان كرمان از افتتاح پیست دوچرخه سواری استان كرمان پس از 22 سال و زورخانه بین المللی پس از 10 سال در آینده نزدیك خبرداد.
وی خاطرنشان كرد: استان كرمان هم در ورزش قهرمانی امسال 23 نماینده در مسابقات آسیایی جاكارتا داشت و این استان بهترین كاروان ورزشی استان را از نظر كمی و كیفی در ادوار گذشته داشته است.
امیرخراسانی در ادامه با اشاره به اینكه هیچ بنگاه اقتصادی از ورزشكاران در این رابطه كمكی نكرده است یادآورشد: متاسفانه در آئین استقبال همه خویش را شریك پیروزی ها می دانند در حالیكه در شكست ها تنها اداره كل ورزش و جوانان باید پاسخگو باشد.
مدیركل ورزش و جوانان استان كرمان به رشد قابل توجه ورزش همگانی و حوزه امور جوانان استان كرمان اشاره نمود و اظهار داشت: تابحال 23 مجمع در هیات های ورزشی برگزار شده كه تا آخر امسال 11 مجمع دیگر برگزار می گردد.
وی با اشاره به اینكه ورزشكاران استان كرمان در مسابقات آسیایی رشد 4 برابری و در مسابقات پارآسیایی هم بیشتر از دو برابر رشد داشته اند تصریح كرد: در این مسابقات در موارد زیادی حق ورزشكاران ما ضایع شد كه اگر خیلی از ورزشكاران حضور داشتند اتفاقات بسیار بهتری برای كشور و استان رقم می خورد.
امیرخراسانی با اشاره به اینكه حدود 50 هیات ورزشی در استان كرمان وجود دارد یادآورشد: سند توسعه ورزش قهرمانی در حال اجرا می باشد و برای چشم انداز بلند آن نیازمند معین های اقتصادی هستیم.
مدیركل ورزش و جوانان استان كرمان با اشاره به اینكه سال قبل به سمت هر بنگاه اقتصادی برای كمك و پشتیبانی از ورزشكاران استان و رشته های ورزشی رفتیم هیچ موفقیتی حاصل نشد اظهار داشت: استان كرمان و اداره كل ورزش و جوانان بالاترین پاداش ورودی را به ورزشكاران آسیایی در كشور داد.
امیری خراسانی با اشاره به رشد 15 پله ای ورزش و جوانان استان كرمان در سال 96 نسبت به 95 در كشور اظهار داشت: اداره كل ورزش و جوانان استان كرمان از نظر رشد در كشور مقام نخست را داشته و سومین استان برتر در حوزه خیرین و دومین استان در برنامه های هفته ورزش در كشور را به خود مختص كرده است.
وی با اشاره به اینكه از ابتدای سالجاری 35 خانه ورزشی راه اندازی شده و تاپایان سال 25 خانه دیگر به آن ها اضافه می گردد تصریح كرد: 60 درصد توزیع كمك ها به سمت شهرستان های محرم سوق داده شد اما حق مردم این استان فراتر از این درصد در حوزه ورزش است.
26مهر تا دوم آبانماه به نام هفته تربیت بدنی نامگذاری شده است.
9895/ 5054


1397/08/04
15:24:21
5.0 / 5
4407
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
بیلیارد