به مناسبت هفته تربیت بدنی

آقا علی نژاد: فرهنگ سازی جدی در ورزش صورت نگرفته است

آقا علی نژاد: فرهنگ سازی جدی در ورزش صورت نگرفته است

ایت بال: یك مدرس بدنساز و استاد دانشگاه با بیان این كه در بعد فرهنگ سازی ورزش كار زیادی صورت نگرفته است، اظهار داشت: هنوز در زمینه همگانی كردن ورزش با سایر كشورهای توسعه یافته فاصله بسیاری داریم.حمید آقا علی نژاد در گفت وگو با ایسنا، اضافه كرد: هرچند نسبت به گذشته در زمینه همگانی كردن ورزش گام های موثری برداشته شده است، اما در بعد فرهنگ سازی ورزش كار جدی انجام نشده و هنوز درصد بسیار پایینی از قشر جامعه به فعالیت ورزشی می پردازند و مقوله ورزش را بعنوان یك امر مهم و ضروری به منظور زندگی خود قلمداد نمی كنند.
وی اظهار داشت: به اعتقاد من این فرهنگ سازی باید از جانب رسانه ها به صورت جدی گرفته شود كه متاسفانه هنوز این شرایط فراهم نشده و به صورت زیربنایی به آن پرداخته نمی گردد.

آقاعلی نژاد تصریح كرد: برای این كه بتوانیم ورزش را به معنای واقعی در میان تمام اقشار مختلف جامعه اشاعه دهیم، باید امكانات اولیه را در این زمینه فراهم نماییم تا مردم بدون هیچ دغدغه ای به فعالیت ورزشی بپردازند كه البته هنوز چنین امكاناتی مهیا نشده و تلاش زیادی برای همگانی كردن ورزش صورت نگرفته است.
این مدرس بدنساز افزود: با این حال كه كارشناسان بر این باورند كه یكی از عوامل اصلی برای كاهش استرس، اضطراب، بیماری ها و صدمه های اجتماعی پرداختن به فعالیت های ورزشی است، اما هنوز هم مسئولان به این مساله توجه زیادی نمی كنند. به صورتی كه اگر نگاه آماری به میزان پردازش مردم به ورزش داشته باشیم، می بینیم هنوز با كشورهای پیشرفته و توسعه یافته فاصله بسیاری داریم و در زمینه توسعه و ترویج ورزش بین جامعه در حد ایده ال قرار گرفته ایم.
وی در انتها اظهار داشت: اگر بخواهیم نقش ورزش را بعنوان یك عامل اساسی و مهم برای پیشگیری از انواع بیماری ها در جامعه پررنگ تر نماییم، باید ورزش همگانی را در اولویت قرار دهیم و فرهنگ سازی بهتری در این زمینه صورت بگیرد.1397/08/02
19:07:41
5.0 / 5
4318
تگهای خبر: بیماری , شنا , فعالیت , ورزش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
بیلیارد