سخنگوی سازمان تیم های ملی دو و میدانی؛

شرایط ملی پوشان در رقابت های مرحله دوم هم رضایت بخش نبود

شرایط ملی پوشان در رقابت های مرحله دوم هم رضایت بخش نبود

ایت بال: تهران- «تیمور غیاثی» سخنگوی سازمان تیم های ملی دو و میدانی اظهار داشت: ركوردهای ملی پوشان دو و میدانی كه در رقابت های مرحله دوم قهرمانی باشگاه های كشور شركت داشتند، رضایت بخش نبود و آنان باید بیشتر از این تلاش كنند.


تیمور غیاثی در گفت و گو با خبرنگار ورزشی ایرنا با اشاره به تغییر زمان برگزاری رقابت های دو و میدانی قهرمانی آسیا به اردیبهشت ماه سال آینده اضافه كرد: زمان كمی تا برگزاری رقابت های قهرمانی آسیا داریم و چنانچه وضع به همین منوال پیش برود كار برای ملی پوشان فعلی سخت خواهد شد.
وی اضافه كرد: با تغییر زمان مسابقات قهرمانی آسیا به ناچار زمان رقابت های باشگاهی كشور ما هم تغییر پیدا كرده و مرحله پایانی آن آخر مهرماه برگزار می گردد تا ورزشكاران فرصت كافی برای آماده سازی جهت شركت در رقابت های قهرمانی آسیا در اختیار داشته باشند.
وی اضافه كرد: بعد از آن برنامه رقابت های انتخابی تیم ملی دو و میدانی را درسازمان تیم های ملی تدوین و آنرا در چند مرحله اجرایی خواهیم كرد تا بهترین ورزشكاران جهت شركت در مسابقات قهرمانی آسیا برگزیده شوند.
سخنگوی سازمان تیم های ملی دو و میدانی تصریح كرد: بعد از رقابت های انتخابی اردوی تیم ملی را برپا كرده تا ورزشكاران فرصت كافی برای آماده سازی برای حضور در رقابت های قهرمانی آسیا داشته باشند.
به گفته وی، در جریان برگزاری اردوها ورزشكاران برای تطبیق با شرایط مسابقه در چند مسابقه بین المللی كه در تقویم رقابت های دو و میدانی سال 2019- 2018 هم آمده است، شركت خواهند كرد.
ملی پوشان دو و میدانی اعزامی به بازی های آسیایی 2018 جاكارتا در اولین مرحله لیگ باشگاه های كشور شركت نكرده یا بعد از مرحله مقدماتی در فینال با رقبای خود دیدار نكردند. این مورد ناراحتی مسئولان فدراسیون دو و میدانی را به دنبال داشت.
غیاثی درباره حضور ملی پوشان در مرحله دوم مسابقات باشگاهی كشور اظهار داشت: در این مرحله به جز «احسان حدادی» تمامی ملی پوشان اعزامی به بازی های آسیایی در لیگ باشگاه های كشور شركت داشتند اما ركوردهای آنها قابل توجه نبود.
وی با اشاره به سوم شدن «حسن تفتیان» در دو 100 متر افزود: تفتیان یكی از سرمایه های كشور در دوهای سرعت است اما او علاوه بر اینكه در بازی های آسیایی جاكارتا عملكرد قابل دفاعی نداشت این روزها هم با روزهای خوب خود هم فاصله معنا داری پیدا كرده است.
وی افزود: همینطور «كیوان قنبرزاده» ملی پوش پرش ارتفاع كشورمان هم با ثبت ركورد 2 متر و 14 سانتی متر نتوانست رضایت كارشناسان و مربیان را همراه خود داشته باشد.
به گفته سخنگوی سازمان تیم های ملی دو و میدانی، ملی پوشان برای باقی ماندن در تركیب تیم ملی باید وضعیت جسمانی و ذهنی خویش را درسطح قابل قبولی نگاه دارند تا علاوه بر اینكه بتوانند در رقابت های انتخابی از رقبای خود پیشی بگیرند، ركوردهای ورودی را هم بشكنند.
غیاثی درباره ركوردهای ثبت شده از جانب سایر ورزشكاران در رقابت های مرحله دوم باشگاهی كشور هم خاطرنشان كرد: تمامی ركوردهای ثبت شده، متوسط بود و ركورد خوبی زده نشد و این برای جامعه دو و میدانی قابل قبول نیست.
وی درباره آخرین وضعیت احسان حدادی و برنامه های آماده سازی او جهت شركت در رقابت های قهرمانی آسیا در قطر هم عنوان كرد: حدادی بزودی در جلسه سازمان تیم های ملی شركت خواهد نمود و برنامه های تمرینات خویش را به این سازمان تقدیم و درصورتی كه مشكلی در بین نباشد، منابع مالی برای اجرایی شدن برنامه های وی را تامین خواهیم كرد.
مرحله دوم مسابقات لیگ باشگاه های كشور در بخش آقایان پنجشنبه هفته گذشته آغاز و جمعه با برتری تیم ذوب آهن اصفهان به آخر رسید. هم اكنون و در انتها رقابت های مرحله دوم، تیم های آسان پرداخت با 357 امتیاز، استقلال با 328 امتیاز و ذوب آهن با 316.5 امتیاز صدر جدول رده بندی این رقابت ها را در اختیار خود دارند.
ورزشی **9144**9129


1397/07/25
16:32:16
5.0 / 5
4393
تگهای خبر: بازی , باشگاه , تیم , تیم ملی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
بیلیارد