پیاده روی تعداد تنفس سالمندان را بالا می برد

پیاده روی تعداد تنفس سالمندان را بالا می برد

ایت بال: نایب رییس بانوان فدراسیون پزشكی ورزشی اظهار داشت: پیاده روی در افراد سالمند سبب جلوگیری از انزوا و افسردگی می گردد و به دلیل تحریك ماهیچه ها و استخوان ها سبب افزایش قدرت عضلانی و استخوانی می گردد.دكتر لاله حاكمی در گفت وگو با ایسنا، اضافه كرد: یكی از ساده ترین و مناسب ترین ورزش ها برای سالمندان پیاده روی است كه سبب جلوگیری از انزوا و افسردگی، افزایش قدرت عضلانی و استخوانی می گردد. ازاین رو یك فرد سالمند بهتر است ۱۵۰ دقیقه فعالیت ورزشی در هفته داشته باشد كه این میزان را می تواند به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه در روز تقسیم كند و به تدریج افزایش دهد.

وی اظهار داشت: برای پیاده روی باید یك فرد سالمند از كفش مناسبی برخوردار باشد. بخصوص كسانی كه دچار مشكلات عروقی و دیابت هستند بهتر است برای پیاده روی از كفش راحت كه پنجه پهن دارد، استفاده نماید تا هنگام پیاده روی احساس ناخوشایندی به او دست ندهد. ضمن این كه پیاده روی منظم در این گونه افراد سبب كنترل بهتر این بیماری ها خواهد شد.

حاكمی با بیان این كه پیاده روی سبب افزایش تعداد وعمق تنفس می شود، خاطرنشان كرد: افراد سالمندی كه از پیاده روی منظم برخوردار می باشند عملكرد عضلات و قدرت تنفسی آنها بهتر و تعداد تنفس افزوده می شود و می توانند میزان اكسیژن بیشتری را دریافت نمایند.

نایب رییس بانوان فدراسیون پزشكی ورزشی با اشاره به ارتباط ورزش با طول عمر در سالمندی اظهار داشت: طی تست ۶ دقیقه ای كه از سالمندان گرفته می گردد میزان عكس العمل سالمندان به این تست میزان طول عمر آن ها را مشخص می كند. اگر در جریان این تست سالمندی در خلال ۶ دقیقه مسافت بهتری را طی كند، طول عمر بیشتری را نسبت به هم سن و سال خود خواهد داشت.
وی در انتها اضافه كرد: پیاده روی منظم سبب كاهش استرس و اضطراب در فرد سالمند می گردد. ازاین رو سالمندان برای این كه طول عمر بیشتری داشته باشند بهتر است در طول روز از پیاده روی منظم غافل نشوند.1397/07/15
19:46:06
5.0 / 5
4216
تگهای خبر: بیماری , فعالیت , ورزش , ورزشی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
بیلیارد