پخش تلویزیونی، پاشنه آشیل تور دوچرخه سواری آذربایجان

پخش تلویزیونی، پاشنه آشیل تور دوچرخه سواری آذربایجان

ایت بال: تبریز - سی و سومین دوره تور بین المللی دوچرخه سواری ایران - آذربایجان در شرایطی از روز قبل شروع شده است كه این رویداد شناخته شده ورزشی از ضعف «پخش تلویزیونی» برای ارتقای سطح رتبه بندی آن رنج می برد.


به گزارش ایت بال به نقل از ایرنا، تورهای بین المللی معتبر دوچرخه سواری همچون «تور دوفرانس» و تورهای ایتالیا و اسپانیا در سایه پخش زنده تلویزیونی در جهان شناخته شده اند؛ امكانی كه تور بین المللی دوچرخه سواری ایران - آذربایجان در 33 سال قبل از آن رنج برده است.
كارشناسان ورزشی می گویند پخش زنده تلویزیونی تورهای بین المللی دوچرخه سواری علاوه بر اینكه از شاخص های اصلی ارتقای درجه آنها از جانب فدراسیون جهانی دوچرخه سواری به حساب می آید، بهترین بستر برای تبلیغ جاذبه های گردشگری و توانمندی های كشور میزبان در عرصه های مختلف اقتصادی، اجتماعی و امنیتی است.
از این منظر، پخش زنده تلویزیونی، پاشنه آشیل تور بین المللی دوچرخه سواری ایران - آذربایجان به حساب می آید كه اهمال در رفع این مشكل در طول بیش از سه دهه گذشته، تلاش های انجام گرفته برای برگزاری آن را بی اثر كرده است.
ایوب بهتاج، مدیركل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی می گوید: برای حرفه ای شدن تور ایران- آذربایجان، علاوه بر برگزاری منظم و امتیازگیری مثبت از اتحادیه جهانی دوچرخه سواری، باید مواردی همچون پخش زنده تلویزیونی و تقویت ارتباطات رادیویی را هم به موارد فعلی اضافه نماییم كه در این صورت می توانیم شاهد ارتقای سطح تور به حرفه ای باشیم.
ابراهیم فیروزی، دبیر اجرایی ستاد برگزاری سی و سومین دوره تور بین المللی دوچرخه سواری ایران - آذربایجان هم اعتقاد دارد پخش زنده تلویزیونی از نیازهای جدی تور دوچرخه سواری می باشد كه صداوسیما می تواند با تدابیر ویژه و البته با تولید زیرساخت های لازم به این مورد پرداخت كند.
قهرمان آسیا و عضو سابق تیم ملی دوچرخه سواری هم در این خصوص به ایرنا می گوید: تور دوچرخه سواری آذربایجان از معتبرترین و قدیمی ترین تورهای قاره آسیاست، اما با این وجود در خلال 33 دوره برگزاری پوشش خوب تلویزیونی نداشته است.
صمد پورسیدی تاكید می كند: اگر پخش تلویزیونی این رویداد مهم مورد توجه جدی مسئولان رسانه ملی قرار گیرد، این امر تبلیغات خوبی برای برگزاری هر چه بهتر این تور بین المللی خواهد بود و سبب جذب منابع مالی بیشتر می گردد.
وی با اشاره به برگزاری تورهای بین المللی در كشورهای چین و ژاپن در سال های اخیر اظهار داشت: این تورها با وجود قدمت كم، به علت تبلیغ خوب رسانه ای و پوشش تلویزیونی قوی توانسته اند منابع مالی خوبی جذب و به بهترین شكل ممكن آن را اطلاع رسانی و برگزار كنند.
پوسیدی اظهار می دارد: متاسفانه امسال تبلیغات خوبی درباره برگزاری تور بین المللی دوچرخه سواری انجام نشده و حتی بنرهای برگزاری آن در سطح شهر دیده نمی گردد.
قهرمان آسیا و عضو سابق تیم ملی دوچرخه سواری ادامه می دهد: دوچرخه سواری علاوه بر اینكه ورزش قهرمانی است، یك وسیله نقلیه می باشد كه با ترویج آن می توان به كاهش آلودگی هوا در كلانشهرها و كاهش بار ترافیك شهری كمك كرد.
وی ابراز امیدواری می كند تور بین المللی دوچرخه سواری آذربایجان در سایه پخش مستقیم تلویزیونی و گسترده آن از جانب صدا و سیما جایگاه اصلی خویش را دست یابد.
دبیر هیات دوچرخه سواری آذربایجان شرقی هم كه نبود پخش زنده تلویزیونی همچون دغدغه های وی در دوره های قبلی برگزاری تور بین المللی دوچرخه سواری ایران- آذربایجان بوده است، با شادمانی می گوید: امسال برای اولین بار پخش زنده مراحل اول و دوم تور از شبكه ورزش انجام شده كه در نوع خود اتفاق مباركی است.
ناصر هوشیار با اشاره به اینكه برگزاری تور بین المللی دوچرخه سواری ایران- آذربایجان فرصتی برای معرفی داشته های میراثی ایران به جهانیان و نقش بر آب كردن تبلیغات ایران هراسی دشمنان در زمینه نبود امنیت در كشورمان است، ابراز امیدواری می كند با هم افزایی و تعمیق همكاری های موجود میان جامعه ورزشی با صدا و سیما شاهد ارتقای رتبه تور در دوره های بعدی باشیم.
وی اضافه می كند: علاوه بر شبكه تلویزیونی ورزش، رادیو ورزش هم هر یك ساعت اخبار این تور بین المللی را به صورت زنده اعلام می كند.
هوشیار یادآوری می كند: پخش زنده تلویزیونی می تواند تاثیر بسیار خوبی هم در جذب منابع مالی برای برگزاری هرچه بهتر این مسابقات بین المللی داشته باشد.
سی و سومین دوره توربین المللی دوچرخه سواری ایران - آذربایجان با حضور هشت تیم خارجی و پنج تیم داخلی به مسافت 999 كیلومتر در محدوده استان های آذربایجان غربی، اردبیل و آذربایجان شرقی برگزار می گردد.
6120/518


1397/07/10
13:40:52
5.0 / 5
4281
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
بیلیارد