خسرو ابراهیم: هنوز آمادگی علمی كردن ورزش وجود ندارد

خسرو ابراهیم: هنوز آمادگی علمی كردن ورزش وجود ندارد

ایت بال: رییس دانشكده تربیت بدنی و علوم ورزشی دانشگاه شهید بهشتی اظهار داشت: مسئولین هنوز آمادگی علمی كردن ورزش را ندارند و زمینه های آن در میان دستگاههای اجرایی فراهم نشده است.


دكتر خسرو ابراهیم در حاشیه بیستمین سالگرد تاسیس پژوهشگاه علوم ورزشی در گفت وگو با ایسنا و در ارزیابی از عملكرد آن در خلال دو دهه اخیر اظهار نمود: با عنایت به تغییراتی كه در مدیریت پژوهشگاه در خلال بیست سال اخیر داشتیم، این تغییرات سبب شد تا پژوهشگاه در اجرای برنامه ها و اهداف خود از ثبات خاصی برخوردار نباشد و در وظایف خود رسالت تعریف شده و مشخصی نداشته باشد. البته بزرگترین لطمه به بدنه پژوهشگاه جابجایی آن از تهران به مشهد بود كه همین جابجایی سبب شد تا از اهداف و برنامه های اصلی خود عقب بیفتد و دچار لطمات زیادی شود.
وی اظهار داشت: در این جابجایی نیروهای زیادی از بدنه پژوهشگاه خارج شدند و تردد نیروها در خلال چند سال قبل باعث شد تا پژوهشگاه به اهداف پیش بینی شده خود دست پیدا نكند. البته چند سالی است كه شرایط بهتری پیدا كرده و با كاهش نیروهای ترددی به یك ثبات منسجم و هدفمندی رسیده است. بطور قطع در آینده این نهاد علمی می تواند در توسعه و ترویج علم در ورزش كمك های زیادی انجام دهد، البته این امر محقق نمی گردد مگر این كه دستگاه های اجرایی ارتباط نزدیكی را با دانشكده های علوم ورزشی برقرار كنند و در اجرای طرح های پژوهشی و تحقیقاتی دانشگاهها را مشاركت دهند.
رییس دانشكده تربیت بدنی و علوم ورزشی دانشگاه شهید بهشتی در انتها با اشاره به این كه مسئولین باید آمادگی علمی كردن ورزش كشور را داشته باشند، خاطرنشان كرد: برای ترویج ورزش علمی باید مسئولین آمادگی علمی كردن ورزش را داشته باشند كه متاسفانه به نظر می آید هنوز زمینه های آن فراهم نشده است.1397/07/03
14:13:37
5.0 / 5
4454
تگهای خبر: تیم , ورزش , ورزشی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
بیلیارد