آیا ورزش اكسیر شفابخش مشكلات روانی است؟

آیا ورزش اكسیر شفابخش مشكلات روانی است؟

ایت بال: یك روانشناس ورزشی اظهار نمود: امروزه ثابت شده است انجام ورزش به صورت منظم تاثیرات بسیار زیادی در میزان آرامش، اعتماد به نفس و كاهش اضطراب ایفا می كند.دكتر ساعد احمدی در گفت وگو با ایسنا، درباره اثرات مثبت فعالیت های ورزشی بر سلامت روانی افراد با اشاره به این كه هم اكنون شاخه ای در جهان تحت عنوان روان درمانی ورزشی مطرح است، اظهار داشت: استفاده از ورزش در روانشناسی و درمان بیماری های روانی امروزه كاربردهای فراوانی دارد و اثبات شده است ورزش تاثیر زیادی در میزان آرامش، اعتماد به نفس، كاهش اضطراب و میزان تحمل افراد دارد به شرطی كه به صورت منضبط و ممتد صورت گیرد.
این روانشناس ورزشی افزود: فردی كه دچار اضطراب و استرس است در صورتیكه انجام فعالیت های ورزشی به صورت ادامه دار را در دستور كار خود قرار دهد می تواند به آرامش بسیار خوبی دست یابد، چونكه با انجام ورزش میزان ترشح ایندورفین در مغز افزایش می یابد و باعث شادابی افراد می گردد و به خصوص ورزش هایی ملائم مانند پیاده روی، یوگا، ایروبیك و... تاثیرات بیشتری در این زمینه دارند.
وی تصریح كرد: نباید تصور نماییم كه ورزش به تنهایی می تواند در درمان بیماری های روانی اثرگذار باشد، بلكه باید از آن در كنار بهره گیری از روش های درمانی بهره برد تا نتایج بسیار خوبی را در برداشته باشد به خصوص در مورد كسانی كه دچار بیماری های روانی شدید هستند ورزش به تنهایی كافی نیست.

غزالیان انجام ورزش های شدید در هنگام عصبانیت و استرس زیاد را نامناسب خواند و اضافه كرد: در هنگام ورزش باید ذهن و بدن هم آماده ی انجام آن باشد، چونكه ورزش منظم می تواند زمینه مناسب را برای برخورد با مشكلات روانی مهیا كند و پارامترهای خون خویش را در زمان های پراسترس در حد مطلوب نگه دارد و به مرحله ی بحران نرسد.
وی در انتها به افراد سفارش كرد: در هر شرایطی از انجام ورزش حتی به صورت ساده مانند یك پیاده روی هم غافل نشوند و یا عضو باشگاه های ورزشی شده تا از لحاظ روانی و جسمانی در شرایط مطلوب باشند كه اگر این جریان همه گیر شود درصد بیماران كمتر می گردد و جامعه سالمی خواهیم داشت.
1397/06/27
13:40:08
5.0 / 5
4307
تگهای خبر: باشگاه , بیماری , شنا , فعالیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
بیلیارد