همدان پیشتاز طرح ملی پارك گام كشور است

همدان پیشتاز طرح ملی پارك گام كشور است

ایت بال: همدان - رئیس هیات ورزش های همگانی همدان اظهار داشت: طرح ملی پارك گام برای اولین بار در سطح شهرستان های این استان اجرایی شد تا همدان پیشتاز اجرای این طرح در سطح كشور باشد.


هادی سبزواری روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اضافه كرد: طرح ملی پارك گام یك رویداد مجانی و خانواده محور به حساب می آید كه در فضای باز و در دامان طبیعت بدون محدودیت سنی، جنسی و توانایی جسمانی، به آسانی در دسترس عموم قرار گرفته است.
وی افزود: در طرح پارك گام شهروندان می توانند با نصب برنامه مخصوص این طرح در تلفن همراه خود با استفاده از رجوع به سایت www.hamrahgam.ir میزان فعالیت ورزشی خویش را رصد كرده و بر حسب میزان پیاده روی و فعالیت ورزشی خود جایزه دریافت نمایند.
سبزواری تصریح كرد: بهبود نگرش ذهنی افراد نسبت به خود و زندگی، كاهش وزن و چربی اضافه، رسیدن به وزن ایده آل و بهبود سلامت و عملكرد قلب، افزایش كیفیت زندگی و طول عمر مفید، ارتقا روحیه و شادابی، كاهش و كنترل استرس روزانه و بهبود زندگی اجتماعی از اهداف اجرای این طرح است.
وی بیان كرد: زیرساخت های لازم برای اجرایی شدن این طرح در سطح شهرستان های همدان مهیا شده است و این طرح به صورت مستمر انجام می گردد.
سبزواری اضافه كرد: در این طرح مسیر سه كیلومتری برای كودكان، نوجوانان، سالمندان و افراد با ویلچر تعریف شده است و مسیر پنج كیلومتری رده های سنی بزرگسال و دوندگان را شامل می گردد.
براساس آمارها روزانه 10 هزار ورزشكار در ورزش پیاده روی استان همدان مشاركت دارند.
طرح ملی «پارك گام» با هدف توسعه ورزش همگانی و ارتقای نشاط و تندرستی شهروندان اوایل ماه جاری در همدان رونمایی گردید تا جزو اولین شهرهای ایران در آغاز این طرح ورزش خانوادگی باشد.
7520/2090


1397/06/21
13:11:23
5.0 / 5
4795
تگهای خبر: سایت , فعالیت , كیفیت , ورزش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
بیلیارد