دویدن بر مبنای زمان موثرتر است یا بر مبنای مسافت؟

دویدن بر مبنای زمان موثرتر است یا بر مبنای مسافت؟

ایت بال: افرادی كه قصد كم كردن وزن دارند غالبا به پیاده روی یا دویدن روی می آورند. بعضی از افراد پیاده روی را بر مبنای مسافتی كه طی كرده اند هدفگذاری می كنند و برخی بر مبنای زمان. این سوال وجود دارد كه كدام نوع هدفگذاری مناسب تر است.به گزارش ایت بال به نقل از ایسنا و به نقل از My fitness pal، به صورت كلی به افراد پیشنهاد شده است كه حداقل در طول هفته ۱۵۰ دقیقه پیاده روی یا ورزش كنند یا ۱۰ هزار قدم راه بروند. بعضی افراد زمان پیاده روی خویش را اندازه گیری می كنند و بر مبنای آن هدفگذاری می كنند و بعضی مسافت را در نظر می گیرند. كدام یك از این روش ها درست تر است؟

مطالعات جدید كه در مجله علم ورزش انتشار یافته است ۱۵ فردی كه اضافه وزن دارند را مورد بررسی قرار داده است یك گروه بر مبنای زمان دویدند و یك گروه این كار را بر مبنای مسافت انجام دادند.

پس از به آخر رسیدن برنامه ورزشی مشخص شد افرادی كه بر مبنای مسافت ورزش كردند پس از به آخر رسیدن برنامه ۱۰ هفته ای، ۸.۸ پوند (حدود چهار كیلوگرم) كاهش وزن داشتند. در حالیكه افرادی كه بر مبنای زمان ورزش كردند ۲.۵ پوند (حدود یك كیلوگرم) افزایش وزن داشتند.

مطالعات نشان داده است كه دلیل این مساله این است كه افرادی كه بر مبنای زمان پیاده روی می كنند میزان فعالیت خویش را بیش از اندازه ارزیابی می كنند و بنابراین كالری بیشتری دریافت می كنند و بیشتر غذا می خورند.

مردانی كه بر مبنای زمان پیاده روی می كنند ۳۱ درصد و زنان ۳۷ درصد بیشتر از آنچه كه فعالیت داشته اند، كالری سوزی خویش را تخمین می زنند.

وقتی كه بر مبنای زمان ورزش می كنید برآورد كردن میزان كالری سوزی دشوار می باشد، چونكه سرعت و لذت ورزش می تواند، اثرگذار باشند. ازاین رو دویدن بر مبنای مسافت می تواند ارزیابی بهتری را از میزان كالری سوزی به شما بدهد. برای این كه بیشتر وزن كم نماییم بهتر است هم زمان ورزش و هم مسافت پیاده روی را افزایش دهید و به یاد داشته باشید كه شدت را هم اندازه گیری كنید.
1397/05/25
20:15:00
5.0 / 5
4364
تگهای خبر: فعالیت , ورزش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
بیلیارد