سوءاستفاده برخی چهره ها از اعتماد مردم در مدارس فوتبال!

سوءاستفاده برخی چهره ها از اعتماد مردم در مدارس فوتبال!

ایت بال: در حالیكه خیلی از چهره های نامدار فوتبال با استفاده از شهرت خود مبادرت به گرفتن مجوز و تاسیس مدارس فوتبال می كنند و خیلی از خانواده ها هم به اعتبار حضور آنها فرزندان خویش را در این مدارس ثبت نام می كنند، اما هیچ اثری از حضور این چهره ها در تمرینات نیست.دكتر غلامرضا جهانی با بیان این كه هیچ نظارتی برعملكرد مدارس فوتبال نیست، در گفت وگو با ایسنا اظهار نمود: با عنایت به شروع فصل تابستان و استقبال خانواده ها برای ثبت نام فرزندانشان در مدارس فوتبال، متاسفانه خیلی از مربیان سرشناس و نامدار در فوتبال با گرفتن مجوز از هیات های فوتبال استان های خود مبادرت به راه اندازی مدارس فوتبال می كنند بدون این كه نظارتی روی عملكرد آنها باشد.
وی اظهار داشت: هر چند مجوز مدارس فوتبال به نام این مربیان سرشناس و نامی فوتبال صادر می شود، اما در عمل هیچ حضور فیزیكی در زمین چمن برای آموزش نوآموزان فوتبال ندارند و كسانی كار آموزش فوتبال پایه را انجام می دهند كه حتی سابقه مربیگری در فوتبال ندارند.
این مدرس فیفا و كنفدراسیون فوتبال آسیا تصریح كرد: عدم نظارت بر عملكرد مدارس فوتبال استان ها بعضی وقتها سبب می گردد تا تمریناتی برای نوآموزان فوتبال طراحی شود كه متناسب با گروههای سنی نیست و حتی سلامت آنها را به خطر می اندازد.
جهانی خاطرنشان كرد: من خود به تازگی كه نظاره گر عملكرد یكی از مدارس فوتبال استان تهران بودم، تمریناتی ارائه می شد پرفشار و سرعتی كه متناسب با قدرت بدنی فوتبال آموز نبود. در حالیكه طبق قوانین فیفا در رده سنی پایه باید آموزش ها طوری طراحی شود كه باعث تولید نشاط و شادابی شود نه اینكه با دوهای پرسرعت و تمرینات پرفشار پویایی و نشاط از نوآموزان فوتبال گرفته شود. متاسفانه خیلی از مدارس فوتبال بی برنامه و فاقد تمرینات اصولی و علمی هستند و تمریناتی را در دستور كار خود قرار می دهند كه متناسب با شرایط جسمانی نوآموزان فوتبال نیست. به صورتی كه اگر كودكی دچار اضافه وزن باشد، توجهی به این مساله نمی گردد و تنها به دنبال جذب بازیكنان بیشتر و درآمدزایی بالاتر هستند.
این مدرس فوتبال افزود: در بعضی از مدارس فوتبال مربیان برای رده های پایه آموزش دیده نیستند و كیفیت آموزش بسیار پایین است. به صورتی كه با چند تمرین سبك و ارائه یك بازی فوتبال كار آموزش را به اتمام می رسانند و تنها به دنبال درآمدزایی خود هستند.
وی تصریح كرد: اگر زمین فوتبال را بخواهیم به ۴ قسمت تقسیم نماییم، طبق مصوبه فیفا هر مربی حداكثر ۱۵ بازیكن را برای آموزش می تواند در اختیار بگیرد كه در نهایت با ۶۰ نوآموز می توانند كار كنند، در حالیكه برخی مدارس فوتبال به منظور درآمدزایی بیشتر مبادرت به جذب بیش از صد نوآموز می كنند، بدون این كه برنامه خاصی برای آموزش و استعدادیابی این نوآموزان فوتبال داشته باشند.
جهانی در انتها اظهار داشت: یكی از خطراتی كه در رده سنی پایه نوآموزان فوتبال را تهدید می كند، مساله كم آبی یا دی هیدراته شدن بدن است. دی هیدراته شدن بدن سبب كاهش تمركز و عملكرد می گردد كه اگر مربیان به این مساله توجه نكنند صدمه های جبران ناپذیری را متوجه این رده سنی می كند. ازاین رو هیات های فوتبال استانها باید نظارت دقیقی بر عملكرد مدارس فوتبال داشته باشند و به كسانی مجوز بدهند كه صلاحدید آنها از نظر كار مربیگری بخصوص در این رده سنی مورد تایید قرار بگیرد.1397/04/31
12:59:32
5.0 / 5
4597
تگهای خبر: بازی , ثبت نام , شنا , فوتبال
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
بیلیارد