رییس فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو:

شانس قرار گرفتن در جمع بهترین های آسیا را داریم

شانس قرار گرفتن در جمع بهترین های آسیا را داریم

ایت بال: تهران - رییس فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو اظهار داشت: در رقابتهای شنا و شیرجه بازیهای آسیایی جاكارتا كسب مدال دشوار می باشد، اما شانس قرار گرفتن در جمع بهترین ها را داریم و در واترپلو توقع مدال وجود دارد.


به گزارش ایت بال به نقل از ایرنا، «محسن رضوانی» روز یكشنبه در گفت و گو با خبرنگاران و در پاسخ به این سووال كه چرا این رشته ها در بازی های آسیایی بعد از انقلاب تابحال نتوانسته اند، مدالی كسب كنند، اضافه كرد: در شنا و شیرجه كسب مدال دشوار می باشد، اما شانس قرار گرفتن در جمع بهترین ها را داریم و هر چند در واترپلو شانس كسب مدال را داریم، اما برای كسب این مدال با رقیبی از چین قهرمان بلامنازع این رشته ها روبرو هستیم.
رضوانی اظهار داشت: كسب اولین مدال ورزش های آبی در بازی های آسیایی آرزوی ما است.
ایران در رشته واترپلو در بازی های آسیایی ۱۹۷4 به میزبانی تهران طلا گرفت.
رضوانی تصریح كرد: تیم ملی واترپلو هر چند بعد از انقلاب به مدال دست نیافت، اما در بازی های آسیایی ۲۰۱۴ اینچئون به بهترین عنوان خود در جایگاه چهارمی دست یافت.
رضوانی همینطور اظهار داشت: در بازی های 2018 جاكارتا در هر سه رشته شنا، شیرجه و واترپلو نمایندگان ایران اعزام خواهند شد. از اواخر سال ۹۶ اردوی تیم های ملی شیرجه و شنا شروع شد كه تابحال دو اروی خارجی در تركمنستان و ایتالیا را هم پشت سر گذاشته اند.
وی افزود: در شیرجه دو نماینده و یك داور ایرانی به بازی های آسیایی اعزام می شوند و رقبای ایران نمایندگانی از چین و مالزی، كره شمالی، كره جنوبی و ژاپن هستند.
رئیس فدراسیون شنا شیرجه و واترپلو درباره اعزام تیم واترپلو هم خاطرنشان كرد: تیم ملی واترپلو تابحال دو اردوی مشترك با كشورهای خارجی برگزار كرده است و اردوی مشتركی را در یك هفته مانده به آغاز بازی ها در سنگاپور برگزار خواهد نمود. هزینه این اردو بر عهده كشور میزبان است.
وی بیان داشت: مهدی انصاری، سینا غلامپور، علیرضا یاوری و بنیامین قره حسنلو هم چهارشناگر اعزامی به بازی های آسیایی هستند. این فدراسیون توانست با عنایت به مشكلات مالی بهترین اردو را برای تیم های ملی شنا، شیرجه و واترپلو فراهم آورد.
رضوانی افزود: حدود ۱۰ سفر تداركاتی خارجی برای هر سه تیم برگزار گردید كه در نوع خود بی سابقه بود. البته هزینه این سفرها به بهترین نحو مدیریت شد.
رئیس فدراسیون شنا شیرجه و واترپلو خاطرنشان كرد: در مجموع در بخش انفرادی ۶ ورزشكار شامل ۲ شیرجه رو و چهار شنارگر و در كنار آنها تیم ملی واترپلو به جاكارتا اعزام خواهند شد.
سرمربی تیم شنا هم در این نشست خبری اظهار داشت: قبل از این قرار بود در شنا پنج نماینده در بازی های آسیایی داشته باشیم، اما نفر پنجم به علت اینكه نتوانست ركود لازم را كسب كند این تعداد به چهار نفر كاهش پیدا كرد.
خشایار حضرتی افزود: برای برگزاری اردوهای تداركاتی خارجی برخی كشورها با ما همكاری نكردند، اما پس از مدتها توانستیم یك اردوی ارتفاع ۲۱ روزه در تركمنستان برگزار نماییم.
وی اضافه كرد: با بیان كنفدراسیون آسیا، 11 تیم شامل ایران، اندونزی، چین، ژاپن، سنگاپور، كره جنوبی، هنگ كنگ، هند، قزاقستان، ازبكستان و عربستان جهت شركت در مسابقات واترپلو بازی های آسیایی عرضه شدند.
همچنین بر مبنای قرعه كشی ورزش های تیمی بازی های آسیایی جاكارتا تیم ملی واترپلو ایران در گروه نخست با تیم های قزاقستان، سنگاپور و كره جنوبی هم گروه شده است.
هجدهمین دوره بازی های آسیایی از 27 مرداد تا 11 شهریور ماه به میزبانی سه شهر اندونزی برگزار می گردد و 380 ورزشكار زن و مرد ایرانی در 44 رشته ورزشی در این رقابت ها شركت خواهند كرد.
ورزشی**9250**1584


1397/04/25
13:15:59
5.0 / 5
4343
تگهای خبر: بازی , تیم , تیم ملی , رقابت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
بیلیارد