اختراع دستگاه ورزشی برای افزایش قدرت و توان ورزشكاران حرفه ای

اختراع دستگاه ورزشی برای افزایش قدرت و توان ورزشكاران حرفه ای

ایت بال: معاون پژوهشی پژوهشگاه علوم ورزشی از ثبت اختراع دستگاه ورزشی و توانبخشی برای افزایش قدرت و توان عضلات ورزشكاران حرفه ای در رشته های فوتبال، والیبال، بسكتیال و وزنه برداری اطلاع داد.


علی شریف نژاد در گفت وگو با ایسنا، اظهار نمود: به منظور تمرین دادن ورزشكاران و توانبخشی بیماران صدمه دیده از ناحیه عضله و مفصل با تمركز بر تمرینات اكسنتریك، دستگاه ورزشی و توانبخشی تمرین دهنده ویژه انقباضات اكسنتریك ثبت اختراع شد. این دستگاه سبب افزایش قدرت و توان عضلات ورزشكاران حرفه ای و افراد صدمه دیده و كسانی كه مشكلات ناهنجاریهای عضله و تاندون دارد، می گردد. این دستگاه همینطور برای تولید یكسری انقباضات خاص در تمام تمرینات پایه قدرتی و سرعتی استفاده می گردد. در حقیقت جزو تمرینات بدنسازی به حساب می آید. این دستگاه هم اكنون در سازمان ثبت و اسناد كشور توسط پژوهشگاه علوم ورزشی ثبت اختراع شده است.
وی اظهار داشت: تمرینات اكسنتریك، تمرینات بااهمیت و مفیدی برای تقویت عضلات و بازتوانی عضلات و تاندون ها به حساب می آید. اجرای این تمرینات مستلزم تجهیزات و وسایل موردنیازی است تا بتوان این انقباضات اكسنتریك را برای عضلات فراهم و با برنامه ای صحیح آن را اجرا كرد.
معاون پژوهشی پژوهشگاه علوم ورزشی همینطور از اعزام دو دانشجوی دكترا برای نخستین بار در گرایش های جامعه شناسی و روانشناسی ورزشی توسط پژوهشگاه علوم ورزشی به خارج از كشور اطلاع داد و اظهار داشت: امسال طی فراخوانی كه در سایت وزارت علوم داشتیم خواهان جذب دانشجو در دو گرایش جامعه شناسی و روانشناسی ورزشی برای اعزام به دانشگاههای خارج از كشور شدیم كه در این فراخوان 50 نفر مورد پذیرش قرار گرفتند كه این تعداد در مصاحبه های علمی و تخصصی با حضور اعضای هیات علمی داخل و خارج پژوهشگاه به 4 نفر در دو گرایش كاهش پیدا كرد كه روند اعزام آنها با استفاده از اداره بورس خارج از كشور توسط وزارت علوم پیگیری خواهد شد.
وی در انتها تصریح كرد: این برای نخستین بار است كه پژوهشگاه علوم ورزشی در دو گرایش جامعه شناسی و روانشناسی ورزشی به دنبال بورس دانشجوی دكترا و اعزام به خارج كشور است. امیدوارم بتوانیم در این دو رشته هم اعضای هیات علمی خویش را افزایش داده و در جهت ترویج آن گام های موثری برداریم.1397/04/19
13:10:56
5.0 / 5
4573
تگهای خبر: شنا , فوتبال , ورزش , ورزشی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
بیلیارد