۶ دلیل كه حتی با ورزش كاهش وزن نخواهید داشت

۶ دلیل كه حتی با ورزش كاهش وزن نخواهید داشت

ایت بال: برخی افراد تلاش زیادی برای وزن كم كردن با ورزش می كنند اما ورزش كردن آنها نتیجه ای برای كاهش وزن آنها ندارد. دلایل مختلفی برای این اتفاق وجود دارد.به گزارش ایت بال به نقل از ایسنا و به نقل از My fitness pal، دلایلی كه امكان دارد سبب شود با ورزش شاهد كاهش وزن نباشید عبارتند از:

۱. تمرین اشتباه:

مطمئن شوید كه نوع ورزشی كه انتخاب كرده اید با هدف شما مطابقت داشته باشد. افرادی كه ورزش های مختلف انجام می دهند اندام متفاوتی دارند برای مثال اندام یك شناگر با یك ورزشكار پرورش اندام متفاوت می باشد.

۲. تغذیه نادرست:

بدن شما به سوخت نیاز دارد. اگر مواد غذایی لازم را مصرف نكنید اما تمرین سنگین انجام دهید بدن شما دچار بحران می گردد. مطمئن شوید كه كالری دریافتی روزانه شما مناسب ورزشی است كه می كنید.

۳. استراحت نكردن:

حتی ورزشكاران حرفه ای گاهی استراحت را نادیده می گیرند. تمرین شدید میزان استرس را بالا می برد. با افزایش استرس هورمون كورتیزول در بدن ترشح می گردد كه از كاهش وزن جلوگیری می كند. ازاین رو باید استراحت كافی داشتهب اشید و میزان استرس را كاهش دهید.

۴. نداشتن خواب كافی:

خواب دركاهش وزن تاثیر زیادی دارد. اگر زودتر از حد نرمال از خواب بیدار شوید یا به اندازه كافی نخوابید شاهد كاهش وزن نخواهید بود.

۵. رژیم غذایی پر كربو هیدرات:

بسیاری از برنامه های ورزشی نیاز ندارند كه شما كربوهیدرات خیلی زیاد مصرف كنید. بهتر است به اندازه كافی كربو هیدرات مصرف كنید.

۶. برآورد كردن اشتباه میزان كالری سوزی:

برخی دستگاه هایی كه میزان كالری سوزی را اندازه می گیرند بیش از میزان واقعی كالی سوزانده شده را نشان می دهند. این مساله سبب می گردد كه فرد با تصویر این كه كالری زیادی سوزاند. كالری زیاد هم دریافت كند و شاهد كاهش وزن نباشد.


1397/04/04
13:13:17
5.0 / 5
4457
تگهای خبر: ورزش , ورزشكار , ورزشی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
بیلیارد