معاون فرمانداری:

مشاركت سمن ها در تدوین سند توسعه ورزش خاتم ضروری می باشد

مشاركت سمن ها در تدوین سند توسعه ورزش خاتم ضروری می باشد

ایت بال: یزد - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری خاتم با اشاره به اینكه سند توسعه ورزش شهرستان در حال تدوین است، اظهار داشت: مشاركت سمن ها( سازمان های مردم نهاد)، دستگاه ها و اداره مختلف در تدوین بهتر این سند لازم و ضروری می باشد.


جواد میربهبودی روز سه شنبه در نشست كارگروه توسعه ورزش شهرستان، اضافه كرد: تدوین این سند نیاز به همكاری و مشاركت دستگاه ها و اداره های مختلف بخصوص سمن ها دارد و با عنایت به موفقیت هایی كه در حوزه ورزش جوانان، نوجوانان و بانوان وجود دارد، باید نسبت به شناسایی هرچه بیشتر این استعدادها برای تدوین سند جامع كوشش كرد.
وی خاطرنشان كرد: بیشتر مردم خاتم اهل ورزش و ورزش دوست هستند و باید تلاش شود تا جایگاه ورزش شهرستان در استان یزد، منطقه و كشور ارتقا یابد.
وی اظهار نمود: سند یادشده در جهت توسعه همه جانبه ورزش همگانی، ورزش حرفه ای و ورزش قهرمانی با هدف ارتقا سلامت و نشاط اجتماعی و ارتقا جایگاه شهرستان و گسترش تربیت بدنی و ورزش و بهره مندی لازم از فضاهای مختلف كه وجود دارد، تدوین خواهد شد.
وی ادامه داد: كارگروهی با مسولیت اداره تربیت بدنی در جهت تدوین سند توسعه ورزش این منطقه تشكیل و نقطه نظر اداره ها، نهادها و هیات های ورزشی و صاحب نظران در حوزه ورزش دریافت و در جهت تدوین سند توسعه ورزش لحاظ شود.
میربهبودی با اشاره به اینكه خاتم اواخر ماه جاری میزبان اردوی تیم ملی هندبال كشور است، تصریح كرد: باید از پتانسیل ها و استعدادهای ورزشی شهرستان در جهت مسابقات منطقه ای و كشوری بهره برد.
همچنین مسئول تدوین سند توسعه ورش استان یزد در نشست یادشده اظهار داشت: رویكرد توسعه ورزش در این منطقه باید بر مبنای اولویت انجام ورزش در مهدهای كودك، مدارس و باشگاه ها و محله ها باشد.
محمد حسین پیمان فر، اضافه كرد: در جهت توسعه ورزش شهرستان باید تكیه بر روی این بحث باشد كه خاتم چه ظرفیت های بالقوه ای دارد و چگونه در جهت توسعه ورزش شهرستان و استان می توان از آن بهره برد.
وی از افزایش 50 درصد ایستگاه های ورزش همگانی خاتم در تدوین سند توسعه ورزش خاتم اطلاع داد و خاطرنشان كرد: رشد 30 درصد كسب مقام قهرمانی در استان، رشد 6 درصد مشاركت زنان و مردان و رشد 50 درصد در كسب عنوان قهرمانی كشوری در این سند دیده شده است.
وی چالش ها و كمبودهای شهرستان را كمبود امكانات ورزشی و فاصله 240 كیلومتری تا مركز استان اشاره نمود و خاطرنشان كرد: در تدوین این سند به این مسائل توجه شده و در جهت رفع آنها تدابیری اندیشیده شده است.
هرات مركز شهرستان 40هزار نفری خاتم در فاصله 240 كیلومتری از شهر یزد قرار دارد.
7534/ 2047/


1397/03/25
12:20:12
5.0 / 5
4217
تگهای خبر: قهرمانی , ورزش , ورزشی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
بیلیارد