خانه ورزش روستایی در ایرانشهر راه اندازی شد

خانه ورزش روستایی در ایرانشهر راه اندازی شد

ایت بال: زاهدان - رئیس هیات ورزش روستایی و بازی های بومی و محلی سیستان و بلوچستان اظهار داشت: خانه ورزش روستایی مچو قاسم ایرانشهر با اعتبار افزون بر 40 میلیون ریال همزمان با ماه مبارك رمضان به بهره برداری رسید.


محمدامیر براهویی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا تصریح كرد: تنیس روی میز، فوتبال دستی، میز، صفحه شطرنج، دارت و تشك كشتی همچون تجهیزات این خانه ورزش روستایی است.
وی اضافه كرد: خانه های ورزش روستایی با هدف كاهش صدمه های اجتماعی، توسعه ورزش روستایی و پركردن اوقات فراغت جوانان و نوجوانان در روستاها با مشاركت فدراسیون ورزش روستایی و بازی های بومی و محلی، ستاد مبارزه بامواد مخدر و وزارت ورزش و جوانان كشور ساخته و تجهیز می شوند.
وی ادامه داد: خانه های ورزش روستایی نقش بسزایی در افزایش مشاركت بانوان روستایی در امر ورزش دارند.
رئیس هیات ورزش روستایی و بازی های بومی و محلی سیستان و بلوچستان اظهار داشت: با عنایت به تنوع فرهنگی تا كنون 130 بازی بومی و محلی در این استان شناسایی شده به صورتی كه تنوع این رشته ها زمینه جذب بیش از 6هزار ورزشكار سازمان یافته را در این هیات فراهم نموده است.
براهویی ادامه داد: سیستان و بلوچستان یكی از استان های سرآمد در رشته بازی های بومی و محلی است.
به گزارش ایت بال به نقل از ایرنا هم اینك 70 هزار ورزشكار سازمان یافته در قالب بیش از 50 هیات استانی و 500 هیات شهرستانی در سیستان و بلوچستان مشغول فعالیت هستند.
شهرستان ایرانشهر در ناحیه مركزی بلوچستان با مساحتی بالغ بر ۳۰۲۰۰ كیلومتر مربع و با ارتفاع متوسط ۵۹۱ متر از سطح دریا در فاصله ۳۴۵ كیلومتری زاهدان مركز استان سیستان و بلوچستان واقع شده است.
7316**3213


1397/03/11
12:12:43
5.0 / 5
4694
تگهای خبر: بازی , ورزش , ورزشكار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
بیلیارد