برنامه ورزشی مناسب برای كاهش سایز

برنامه ورزشی مناسب برای كاهش سایز

ایت بال: خیلی از افراد با ورزش كردن به دنبال كاهش سایز هستند اما این كه كدام ورزش می تواند آنها را به هدف شان نزدیك تر كند، سوالی است كه برای آنها پیش می آید.به گزارش ایت بال به نقل از ایسنا و به نقل از NZHERALD، مشخص است كه ورزش های قلبی – عروقی و ورزش های استقامتی كه با شدت متوسط انجام می شود، فعالیت هایی هستند كه كالری سوزی بالایی دارند. انجام این ورزشها سبب می گردد كه سه تا شش برابر زمانی كه می نشینید كالری بسوزانید، ورزش های قلبی – عروقی بیشتر از ورزش های قدرتی كالری سوزی دارد. با این حال این ورزش ها بر روی عضلات كار نمی كنند و بنابراین وجود ورزش های استقامتی در برنامه ورزشی اهمیت پیدا می كند. ورزش های استقامتی همینطور سوخت و ساز بدن را بالا می برد.

انجام ورزش های استقامتی در كنار ورزش های قلبی – عروقی سبب می گردد كه كالری سوزی در مدت زمان بیشتری صورت گیرد، زیرا پرورش عضلات سبب ادامه یافتن كالری سوزی می گردد. با انجام ورزش های استقامتی تاثیر ورزش های قلبی – عروقی برای سوزاندن كالری تا ۴۸ ساعت ادامه پیدا می كند. البته این مدت زمان به شدت ورزش بستگی دارد. اغلب افرادی كه قصد كاهش وزن دارند نمی خواهند عضله از دست بدهند. ازاین رو انجام ورزش های قدرتی می تواند به آنها كمك نماید كه عضلات را حفظ كند و در عین حال چربی ها را بسوزاند. اگر فقط ورزش های قلبی – عروقی صورت گیرد چربی و عضله همزمان می سوزند. ازاین رو انجام تركیبی از ورزش های قلبی – عروقی و قدرتی می تواند ایده آل باشد. انجام ورزش های كوتاه مدت و شدید كه می تواند تركیبی از ورزش های قلبی – عروقی و حركات قدرتی باشد هم مفید هستند و می توانند به كاهش سایز كمك كنند.

می توان ورزش های كوتاه مدت و شدید را با انجام حركاتی مانند اسكات، برپی، لانگز و كرانچ انجام داد. در زمان انجام ورزش های كوتاه مدت و شدید، تعریق و كالری سوزی بیشتر می گردد. البته برای این نوع برنامه ورزشی شدید باید آمادگی جسمانی به اندازه باشد و افرادی كه شرایط بدنی خوبی ندارند نباید ورزش شدید انجام دهند. در بیشتر روزهای هفته می توان پیاده روی سریع تا نیم ساعت انجام داد كه به كاهش وزن كمك می نماید و در عین حال آمادگی جسمانی را بالا می برد. به علاوه ورزش باید به تغذیه هم توجه كرد و كالری دریافتی را محاسبه كرد.
1397/03/06
12:54:54
5.0 / 5
4543
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
بیلیارد