سلطانی فر: سهمیه آسیایی بوكس ایران قطعی نشده است

سلطانی فر: سهمیه آسیایی بوكس ایران قطعی نشده است

ایت بال: تهران- «مسعود سلطانی فر» وزیر ورزش و جوانان، اظهار داشت: سهمیه آسیایی بوكس ایران در بازی های آسیایی 2018 جاكارتا هنوز قطعی نشده است و بعد از بررسی های فنی نظر نهایی خویش را در این باره اعلام خواهیم كرد.


سلطانی فر روز دوشنبه در حاشیه بازدید از اردوی تیم ملی هندبال درآكادمی ملی المپیك درپاسخ به سئوالی مبنی اینكه سهمیه برخی ازرشته های مدال آور همانند بوكس دربازی ها كم شده است و این در جایگاه نهایی ایران در جدول رده بندی این بازی ها اثرگذار است، اظهار داشت: این مورد را قبول دارم اما فضای جدیدی در بوكس بوجود آمده است ولی هنوز برای حضور این رشته در بازی های آسیایی به تصمیم نهایی نرسیده ایم.
وی درباره تركیب كاروان ورزشی ایران به بازی های آسیایی 2018 جاكارتا اظهار داشت: حدودا تركیب نفرات اعزامی به این بازی ها نهایی شده، اما در برخی از رشته ها هنوز فرصت برای ورزشكاران باقی است كه خویش را اثبات كنند.
وزیر ورزش و جوانان با اشاره به اینكه همكاران در ستاد بازی های آسیایی درحال بررسی پنج درصد فرصت باقی مانده به بعضی از رشته ها هستند، ادامه داد: به صورت حتم بعد از بررسی های فنی در این ستاد و حضور در اردوهای تیم های ملی به لحاظ میدانی این بررسی ها را ادامه داده و در نهایت اواخر خرداد ماه تركیب نهایی كاروان ورزشی ایران مشخص خواهد شد.
سلطانی فر با اشاره به اینكه با حضور در این اردوها تلاش می نماییم مشكلات را شناسایی و درفرصت باقی مانده تا زمان آغاز این رقابت ها این مشكلات را برطرف نماییم، ادامه داد: هدف اصلی ما اعزام تیم های ورزشی با آمادگی كامل به این بازی هاست و برهمین اساس به نوبت در جمع اردونشینان تیم های ملی حاضر شده و از آخرین وضعیت آنان اطلاع كسب می نماییم.
وی درعین حال افزود: هرچند این دوره از بازی ها خیلی سخت است و با عنایت به شركت رقبای قدرتمندی همانند چین، ژاپن و كره كار ورزشكاران ما سخت تر هم می شود، اما معتقدم ملی پوشان ایران هم تمام تلاش خویش را می كنند تا جایگاه خود دراین دوره از بازی ها را ارتقا دهند.
وی كه در جمع هندبالیست ها صحبت می كرد، به این تیم هم اشاره نمود و تصریح كرد: امیدواریم با برنامه ریزی های بلندمدت این رشته ورزشی هم در5 و یا 10 سال آینده به سطح بسیار مطلوبی همانند والیبال كه در جایگاه مناسبی در جهان قرار دارد، دست پیدا كند و قدرت برتر در این رشته شود.
وزیر ورزش وجوانان تصریح كرد: منتظر خیزش هندبال هستیم و انتظارات ما از این رشته برای كسب موفقیت درعرصه های آسیایی و جهانی و المپیكی ویژه است و یقین دارم در بازی های آسیایی پیش رو تیم ملی نتیجه قابل قبولی كسب خواهد نمود.
هندبال ایران در بازی های آساییی اینچئون كره جنوبی به مقام چهارم رسید.
وزیر ورزش وجوانان به همراه «سید رضا صالحی امیری» رییس كمیته ملی ا لمپیك امروز(دوشنبه) از اردو تیم های ملی كاراته و هندبال بازدید كرد.
هجدهمین دوره بازی های آسیایی 2018 از 27 مرداد تا 11شهریور ماه امسال در 40 رشته و 462 ماده ورزشی برگزار می شود كه بر مبنای پیش بینی های شورای المپیك آسیا بیش از 10 هزار ورزشكار از 45 كشور به اندونزی اعزام می شوند.
كاروان ورزشی ایران هم بر مبنای آخرین مصوبه ستاد عالی بازی ها، با 536 ورزشكار( 257 مرد و104ورزشكار زن) در 30 رشته رشته عازم جاكارتا خواهد شد.
به گفته معاون مالی پشتیبانی وزارت ورزش و جوانان، در این دوره از بازی ها به مدال آور طلا، نقره و برنز به ترتیب 100، 70 و 40سكه پاداش داده خواهد شد.
ایران در هفدهمین دوره بازی های آسیایی با 276 ورزشكار در 22 رشته و با 21 مدال طلا، 18 نقره و 18 برنز جایگاه پنجمی را به خود اختصاص داد.
ورزشی.**9144**9250**1368


1397/03/01
19:11:03
5.0 / 5
4399
تگهای خبر: بازی , تیم , تیم ملی , ورزش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
بیلیارد