بازی های پارا آسیایی جاكارتا؛

جوانمردی و ارم پرچمداران ایران در پاراآسیایی شدند

جوانمردی و ارم پرچمداران ایران در پاراآسیایی شدند

ایت بال: تهران- كمیته ملی پارالمپیك، «ساره جوانمردی» و «سمیرا ارم» دو بانوی ورزشكار را بعنوان پرچمداران ایران در مراسم افتتاحیه و اختتامیه سومین دوره بازی های پاراآسیایی جاكارتا برگزید.


به گزارش ایت بال به نقل از ایرنا، جوانمردی بانوی تیرانداز معلول ایران، در رقابت های اخیر قهرمانی جهان در كره جنوبی با كسب دو نشان طلا و عنوان قهرمانی جهان اولین سهمیه پارالمپیك توكیو را به دست آورد. وی همچنان در رشته خود تنها بانوی مدال آور پارالمپیكی است كه این عنوان را یدك می كشد.
پارا تیرانداز طلایی كشورمان همینطور افتخارات دیگری در عرصه های بین المللی كسب كرده و به همین منظور پرچمداری كاروان ایران در مراسم افتتاحیه بازی های پارا آسیایی جاكارتا به وی سپرده شده است.
جوانمردی تنها ورزشكار پارالمپیكی ایران است كه برای دومین بار پیاپی در فاصله دو سال مانده به بازی های پارالمپیك موفق به كسب جواز ورودی این بازی ها شده است.
بانو ارم عضو تیم ملی تیراندازی هم بعنوان پرچمدار ایران در مراسم اختتامیه این بازی ها انتخاب شده است.
ارم در رقابت های قهرمانی جهان در كره جنوبی موفق شد در ماده تپانچه خفیف بانوان در بخش انفرادی ركوردشكنی كند. این ركورد تا پیش از این برای مدت 20 سال در اختیار كره ای ها بود.
كمیته ملی پارالمپیك برای اولین بار دو پرچمدار بانو را برای مراسم های افتتاحیه و اختتامیه بازی های پاراآسیایی معرفی می كند.
سومین دوره بازی های پاراآسیایی 14 تا21 مهر ماه امسال با حضور سه هزار و 589 ورزشكار از 43 كشور آسیا در 18 رشته ورزشی به میزبانی اندونزی در شهر جاكارتا برگزار می شود.
در این بازی ها ۶۸۵ مدال توزیع می گردد كه از این تعداد ۳۰۰ نشان برای زنان است.
ایران با 301 ورزشكار در قالب بزرگترین كاروان ورزشی بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در 13 رشته ورزشی پارا شنا، پارا دوومیدانی، دوچرخه سواری در بخش پیست، پارا وزنه برداری، پارا تیراندازی، پارا تیراندازی با كمان، گلبال، جودو، پارا تنیس روی میز، والیبال نشسته، شطرنج و بسكتبال با ویلچر اعزام خواهد شد كه رشته بوچیا در انتظار تایید از جانب كمیته برگزاری رقابت هاست.
ورزشی **1528**9250**1368


1397/02/30
13:51:22
5.0 / 5
4640
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
بیلیارد