2 خبر كوتاه از بیجار:

10 میلیارد ریال برای تكمیل استخر بیجار مصوب شد

10 میلیارد ریال برای تكمیل استخر بیجار مصوب شد

ایت بال: سنندج - نماینده مردم شهرستان بیجار در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: با عنایت به تعطیلی و توقف چند ساله عملیات ساخت استخر 17 شهریور این شهر، با برآورد اولیه 10 میلیارد ریال اعتبار برای تعمیر و بازگشایی این امكان ورزشی تصویب گردید.


به گزارش ایت بال به نقل از ایرنا، حمدالله كریمی روز سه شنبه در نشست بررسی طرح های ورزشی بیجار كه با حضور مدیركل ورزش و جوانان كردستان برگزار شد، تصریح كرد: استخر سرپوشیده 17 شهریور به دلیل تخریب سقف و تأسیسات آب، چند سالی است كه تعطیل شده و یكی از مطالبات مردم بازگشایی مجدد آن است.
وی با اشاره به طرح بازسازی كلی مجموعه ورزشی 17 شهریور بیجار اضافه كرد: این مجموعه ورزشی دارای زمین چمن، سالن چند منظوره و استخر سرپوشیده است كه امسال به صورت كلی بازسازی می گردد.
مدیركل ورزش و جوانان كردستان هم در این نشست اظهار داشت: امكانات به روز و اعتبار هیچگاه نمی تواند یك قهرمان ملی به جامعه تحویل دهد، ورزشكاران باید از امكانات موجود با همه كاستی ها استفاده و به سمت حرفه ای شدن و كسب عنوان قهرمانی تلاش كنند.
حامد جولایی با ابراز نارضایتی از وضعیت ورزش در بیجار اضافه كرد: شهرستان بیجار با پتانسیل های متنوع و طبیعی می توانست بهتر از عملكرد فعلی در حوزه ورزش فعالیت داشته باشد.
وی از تخصیص سه میلیارد ریال اعتبار برای هیات های ورزشی بیجار اطلاع داد و اظهار داشت: احداث خانه ژیمناستیك با عنایت به ظرفیت بالای ورزشكاران این رشته در دستور كار اداره كل ورزش و جوانان كردستان قرار گرفته است.
در شهرستان بیجار 27 هیات ورزشی در حال فعالیت هستند كه 6 هیات در شهر حسن آباد حضور دارند.

** گِلالِه سوره بیجار دوستداران طبیعت را فرا می خواند
ایام زیبای دیدن شقایق های بیجار در حال شروع شدن است و جلوه های زیبای آن هر بیننده ای را به تحسین و ستایش خالق زیبایی ها می خواند.
خودنمایی و شكوفایی رنگ های زیبای شقایق ها در دشت ها و دامنه های وسیع دیار گروس در این روزها به بیشترین اندازه رسیده است.
یكی از فعالان عرصه حفظ طبیعت در بیجار با اشاره به اینكه فرصت زیادی برای دیدن زیبایی شقایق ها به دلیل عمر كوتاه آن باقی نمانده است، اظهار داشت: دشت ها و دامنه های مختلف در این شهرستان مملو از شقایق های سرخ و زرد است.
رضا پیران تصریح كرد: از دشت های حاشیه رودخانه قزل اوزن تا مسیر پایانی این رودخانه بویژه منطقه قم چقای و روستای چشمه سنگین شاهد دریایی از رنگ زیبا، شاد و دلنشین شقایق هستیم.
وی خاطرنشان كرد: دشت های وسیع منطقه چنگ الماس و حاشیه مزارع گسترده گندم در حومه رودخانه سلامت آباد، منطقه بابارشانی، منطقه خسروآباد تا دشت وسیع خورخوره مملو از گل های زیبا و خوشرنگ شقایق است.
این فعال حافظ طبیعت، دشت های منطقه نجف آباد، به سمت كوه نسار در ضلع جنوب غربی و منطقه وسیع جعفرآباد در ضلع شمالی بیجار از دیگر مناطقی است كه سطح وسیعی از روییدن گل شقایق سرخ و زرد را به خود می بیند.
پیران به همه دوستداران طبیعت سفارش كرد لذت تماشای دشت ها و مزارع روستاهای چوپی و نگارستان را از بالای كوه حمزه عرب از دست ندهند و لختی در یك فضای طبیعی و دلنشین بهاری كوه مرتفع حمزه عرب به تماشای دامنه های قرمز رنگ این كوه بنشینند.
وی اضافه كرد: بارش مناسب باران در اردیبهشت ماه باعث رشد خوب و درخشش زیبای این گل ها در دشت های اطراف شهرستان بیجار شده است.
برخی فعالان زیست محیطی منطقه می گویند زمانی دشت های حومه بیجار مشهور به منطقه تخت علیا و سفلی پر از شقایق های وحشی و شادابی بود كه همچون سفره ای بر سینه خاك خودنمایی می كرد و می توان از آن بعنوان قطعه ای از بهشت یاد كرد اما به دلیل خشكسالی های متعدد، اكنون در این منطقه تنها دشت های كوچكی از شقایق ها دیده می شوند.
شهرستان بیجار در 142 كیلومتری سنندج مركز استان كردستان واقع شده است.
7350/3020


1397/02/28
12:41:32
5.0 / 5
4539
تگهای خبر: فعالیت , ورزش , ورزشكار , ورزشی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
بیلیارد