۸ حركت ورزشی برای تناسب اندام

۸ حركت ورزشی برای تناسب اندام

ایت بال: آمادگی جسمانی یكی از فاكتورهایی است كه سبب سلامت فرد می گردد. با این حال رسیدن به آمادگی جسمانی نیازمند رژیم غذایی مناسب و ورزش است.به گزارش ایت بال به نقل از ایسنا و به نقل از MNT، ورزش كردن فواید زیادی دارد كه عبارتند از: تناسب اندام، خواب بهتر، كاهش احتمال بیماری ها، زندگی طولانی تر، روحیه بهتر و افزایش قدرت بدنی.

طبق گزارش دانشگاه مینه سوتا ورزش نكردن سبب افزایش احتمال بیماری های قلبی، فشار خون، دیابت، سرطان و... می گردد.

ورزش نكردن سبب افزایش احتمال افسردگی یا استرس می گردد. برای داشتن اندام متناسب علاوه بر داشتن رژیم غذایی مناسب می توان حركات ورزشی زیر را انجام داد:

۱. شنای سوئدی:

شنای سوئدی سبب افزایش قدرت بالا تنه می گردد. شنای سوئدی عضلات سینه و شانه را قدرتمند می كند. این حركت شبیه به پرس سینه عمل می كند.

برای انجام شنای سوئدی در حالت پلانك قرار بگیرید. گردن را در ناحیه شانه نگه دارید. پاها را به اندازه عرض شانه ها باز كنید. آرنج ها را نزدیك بدن نگه داریم.۲. پلانك

پلانك ابتدا ساده به نظر می آید اما نگه داشتن بدن در حالت پلانك برای چند دقیقه كار آسانی نیست. پلانك قدرت میان تنه، كمر و شكم را بالا می برد. پلانك كمر درد را می كاهد. پلانك انواع مختلف دارد.۳. پیاده روی:

با پیاده روی عضلات پاها ورزیده می شوند. همینطور پیاده روی روی عضلات پایینی كمر كار می كند. پیاده روی یك ورزش هوازی هم به حساب می آید. بهتر است در هر ست حداقل ۳۰ دقیقه پیاده روی كنید. ۳۰ دقیقه پیاده روی حدود ۱۵۰ كالری می سوزاند.۴. اسكات:

برای كم كردن چربی های دور باسن و ران ها اسكات حركت مناسبی است. اسكات سبب افزایش قدرت میان تنه و انعطاف پذیری هم می گردد. اسكات هم می تواند كمر درد را كم كند. اسكات احتمال صدمه دیدگی در زمان پریدن را می كاهد. در انجام اسكات مراقب باشید بالا تنه را صاف نگه دارید و به جلو نگاه كنید. پاها را به اندازه عرض شانه ها باز كنید. بهتر است وزن بدن را بین دو پا تقسیم كنید.۵. كرانچ:

با انجام كرانچ می توانید عضلات میان تنه و شكم را قدرتمند كنید. حركات كرانچ به صاف شدن شكم كمك می نماید انجام كرانچ تعادل بدن را بالا می برد. برای انجام كرانچ ساده بر روی زمین دراز بكشید. دست ها را پشت سر قرار داد. پاها را بالا نگه دارید و زانوها را ۹۰ درجه خم كنید. در هر حركت كرانچ شانه ها را چند سانت از زمین جدا كنید و دوباره پایین ببرید. كرانچ انواع مختلف دارد.۶. لانگز:

برای انجام حركت لانگز یك پا را جلوتر از بدن قرار دهید وزن را بر روی پای جلویی بیاندازید.

بالا تنها را صاف نگه دارید با خم كردن زانو بدن را پایین ببرید و دوباره بالا بیاورید. این حركت عضلات پایین تنه را قدرتمند می كند.۷. بارفیكس:

به بارفیكس اسكات بالاتنه گفته می گردد. افرادی كه پرورش اندام انجام می دهند این حركت را در برنامه خود دارند.۸. زومبا:

ورزش زومبا نوعی ورزش هوازی است كه سبب افزایش انعطاف پذیری بدن می گردد. در زومبا حدودا در هر دقیقه ۹.۵ كالری سوزانده می گردد. زومبا سبب بهبود بخشیدن فشار خون می گردد.

برای بهتر شدن تناسب اندام مسائل زیر را در رژیم غذایی رعایت كنید:

۱. اگر نمی توانید چای را حذف كنید چای سیاه بنوشید و به آن چیزی اضافه نكنید.

۲. از میان وعده های فرآوری نشده استفاده كنید.

۳. به اندازه كافی آب بنوشید.

۴. در هر وعده غذایی سبزیجات مصرف كنید.

۵. به جای كربوهیدارت و شكر، پروتئین و سبزیجات مصرف كنید.

۶. ظرف غذای كوچك تر استفاده كنید.

۷. به جای آب میوه خود میوه را بخورید.
1397/02/25
14:38:38
5.0 / 5
4508
تگهای خبر: شنا , ورزش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
بیلیارد