یك استاد دانشگاه

استقبال مردم از ورزش های ماجراجویانه

استقبال مردم از ورزش های ماجراجویانه

به گزارش ایت بال عضو هیات علمی دانشگاه خوارزمی تهران اظهار داشت: برای جذب مردم به سمت ورزش باید رشته های ورزشی ماجراجویانه و هیجان انگیز فعالتر از گذشته شود و مردم از این رشته ها استقبال می كنند.


به گزارش روز جمعه ایرنا به نقل از روابط عمومی اداره كل ورزش و جوانان استان، فرهادی قدیری در نشست با مدیركل ورزش و جوانان استان اضافه كرد: برای جذب مردم به سمت ورزش، باید ورزش های نوین در كشور توسعه یابد.
به گفته وی، بر مبنای آخرین پژوهش های انجام شده، برای استقبال عمومی از ورزش همگانی می توان از رشته های ورزشی ماجراجویانه و تولید هیجانی بهره گرفت.
وی اضافه كرد: امكانات شهری و انجام ورزش همگانی به صورت سنتی در قالب پیاده روی عمومی، توانایی تولید پویایی و نشاط عمومی در جامعه را ندارد بر همین مبنا در كشورهای پیشرفته از 10 سال قبل برای جذب مردم به ورزش همگانی از محیط های جذاب، طبیعی و ورزش های ماجراجویانه استفاده می نمایند.
قدیری اضافه كرد: ظرفیت های طبیعی چهارمحال و بختیاری می تواند به خوبی پاسخگوی نیاز ورزشی مردم باشد زیرا در زمینه گردشگری و توریسم ورزشی قابلیت های این استان در آب های خروشان، بانجی جامپینگ، ورزش های هوایی، ورزش های زمستانی و طبیعت كوهستانی این منطقه بسیار مناسب می باشد.
قدیری با اشاره به ضرورت تولید اشتغال برای جوانان و بخصوص دانشجویان رشته های تربیت بدنی اظهار داشت: این استان با عنایت به استعددهای طبیعی و جغرافیای بسیار مناسب، قابلیت جذب توریسم بین المللی، گردشگری ورزشی و تولید اشتغال برای جوانان را دارد.
مدیر كل ورزش و جوانان استان هم در این دیدار از اعلام آمادگی این اداره كل برای همكاری علمی و انجام پژوهش در زمینه شناسایی ظرفیت های مناطق مختلف در ورزش اطلاع داد و اظهار داشت: چهارمحال و بختیاری در این زمینه برنامه های مشخصی را تدوین كرده است.
حمید كریمی اضافه كرد: چهارمحال و بختیاری با عنایت به موقعیت جغرافیایی و واقع شدن در فلات مركزی كشور، دارای طبیعت بی نظیر است كه می تواند اردوبام خیلی از باشگاههای مطرح و ملی پوشان رشته های مختلف شود.
به گزارش ایت بال به نقل از ایرنا، هم اكنون رشته های ورزشی رفتینگ، آبهای خروشان، اسلالوم آبهای آرام، پرش از ارتفاع، زیپ لاین، دیپ واتر و بعضی از رشته های ماجراجویانه در این استان فعال است.


 

1397/01/17
18:28:21
5.0 / 5
4503
تگهای خبر: ورزش , ورزشی , فعالیت , باشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
بیلیارد