رقابت های بین المللی بازی های بومی و محلی در سراوان برگزار گردید

رقابت های بین المللی بازی های بومی و محلی در سراوان برگزار گردید

ایت بال: زاهدان - رئیس هیات ورزش روستایی و بازی های بومی و محلی سیستان و بلوچستان اظهار داشت: اولین دوره رقابت های بین المللی بازی های بومی و محلی 'جام شهدای وحدت' از 16 تا 18 اسفند در شهرستان سراوان در جنوب شرق این استان برگزار گردید.


محمدامیر براهویی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا تصریح كرد: در این دوره از رقابت های بومی و محلی نمایندگانی از ایران، پاكستان و افغانستان هر یك در قالب 2 تیم در رشته های هفت سنگ، پرتاب وزنه، كشتی محلی كچ گردان و طناب كشی به رقابت پرداختند.
وی ادامه داد: در رشته هفت سنگ تیم شهرستان سراوان(ایران) با مربیگری آقای عبدالاحد دهواری؛ قهرمان، تیم افغانستان الف با مربیگری صمد ملاخیل؛ نائب قهرمان و تیم پنجگور(پاكستان) با مربیگری خلیل احمد مقام سوم را كسب كردند.
وی ادامه داد: همینطور در رشـتـــــــه طناب كشی تیم افغانستان( الف) با مربیگری صمد ملاخیل؛ قهرمان، تیم افغانستان(ب) با مربیگری حیدر اٌزبك زهی نائب قهرمان و تیم پنجگور با مربیگری عبدالوهاب مقام سوم را از آن خود كردند.
وی برترین های رشـتـــــــه پرتاب وزنه را به ترتیب آقای عبدالوهاب از تیم پنجگور پاكستان، عبدالرسول سلیمان خیل از افغانستان، ابوالفضل طالبی زاده و منصور دهواری از تیم سراوان(ایران) ذكر كرد.
رئیس هیات ورزش روستایی و بازی های بومی و محلی سیستان و بلوچستان اظهار داشت: همینطور در رشـتــــــه كشتی كج گردان وزن 70 كیلوگرم كاظم ناصری از تیم سراوان(ایران) قهرمان، آیت الله از افغانستان نائب قهرمان و در وزن منهای 100 كیلوگرم بهمن شجاع مقدم از تیم سراوان(ایران) قهرمان و امیرحمزه از افغانستان نائب قهرمان شدند.
وی اظهار داشت: كاپ اخلاق این تورنمنت هم به تیم تٌربت پاكستان اختصاص یافت كه تندیس یادبود، مدال و لوح سپاس به نماینده تیم اهدا شد.
رئیس هیات ورزش روستایی و بازی های بومی و محلی سیستان و بلوچستان اظهار داشت: با عنایت به تنوع فرهنگی تا كنون 130 بازی بومی محلی در این استان شناسایی شده به صورتی كه تنوع این رشته ها زمینه جذب بیش از 6هزار ورزشكار سازمان یافته را در این هیات فراهم نموده است.
براهویی بیان كرد: سیستان و بلوچستان یكی از استان های سرآمد در رشته بازی های بومی محلی است به گونه ای كه این استان سال گذشته موفق به كسب عنوان دوم كشوری شد.
به گزارش ایت بال به نقل از ایرنا هم اینك 70 هزار ورزشكار سازمان یافته در قالب بیش از 50 هیات استانی و 500 هیات شهرستانی در سیستان و بلوچستان مشغول فعالیت هستند.
7316**3213


1396/12/19
17:19:57
5.0 / 5
4500
تگهای خبر: بازی , تیم , رقابت , ورزش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
بیلیارد