ورزشكاران المپیكی چه میزان كالری در روز دریافت می كنند

ورزشكاران المپیكی چه میزان كالری در روز دریافت می كنند

ایت بال: خیلی از ورزشكاران علاقه دارند بدانند كه ورزشكاران المپیكی چه میزان غذا مصرف می كنند و كالری دریافتی آنها چقدر است.به گزارش ایت بال به نقل از ایسنا و به نقل از USA today، در سال ۲۰۰۸ گفته شد كه مایكل فلپس شناگر آمریكایی در روز ۱۲۰۰ كالری دریافت می كند. فلپس بعدها اعلام نمود كه بین هشت تا ۱۰ هزار كالری دریافت می كرد. البته این میزان هم به نظر زیاد می آید.

با این حال میزان كالری دریافت تمامی ورزشكاران المپیكی این قدر نیست. ورزشكاران مانند اسكی بازان كه فعالیت آنها كمتر است و سریع تر هستند كالری كمتری مصرف می كنند. ورزشكارانی كه حجم عضلات بیشتری دارند بیشتر از این افراد كالری مصرف می كنند.

ورزشكاران اسكی كراس كانتری پیش از مسابقات كربو هیدرات زیاد مصرف می كنند. آنها بین سه تا هشت هزار كالری در روز مصرف می كنند كه شامل پروتئین، میوه تازه، سبزیجات و حبوبات هم می گردد.

اسكی سرعت هم نیاز به انرژی زیادی دارد. پس از مسابقات المپیك سوچی ۲۰۱۴، جسیكا اسمیت اسكی باز مسافت كوتاه اعلام نمود كه میان وعده هایی حاوی پروتئین مصرف می كند. در این میان وعده های تخم مرغ و ماست مصرف می كند.

ورزشكاران قدرتی مانند بابسلد هر روز میزان زیادی پروتئین مصرف می كنند. در سال ۲۰۱۳ لولو جونز، ورزشكار بابسلد برای افزایش حجم عضلاتش در روز ۹ هزار كالری مصرف می كرد.

ورزشكاران هاكی در روز بین سه هزار تا چهار هزار و ۵۰۰ كالری مصرف می كنند.

در سال ۲۰۱۴ متخصص تغذیه تیم هاكی آمریكا از ورزشكاران خواست تا میوه تازه، سبزیجات سبز، ماهی، گوشت، حبوبات و مواد غذایی حاوی آهن مصرف كنند.

در ورزش های نمایشی ورزشكاران نیاز دارند تا اندام موزون تری داشته باشند بنابراین میزان كالری دریافتی آنها محدودتر است. آنها روزانه حدودا ۱۸۰۰ تا ۲۰۰۰ كالری مصرف می كنند.


1396/12/03
14:31:12
5.0 / 5
4604
تگهای خبر: پروتئین , ورزش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
بیلیارد