ورزش دست توانایی راه رفتن پس از سكته را بالا می برد

ورزش دست توانایی راه رفتن پس از سكته را بالا می برد

ایت بال: مطالعات اخیر كه در مجله نوروفیزیولوژی انتشار یافته است، نشان داده است كه افرادی كه سكته كرده اند می توانند با انجام ورزش های دست، توانایی راه رفتن خویش را بالا برند.به گزارش ایت بال به نقل از ایسنا و به نقل از NEWS WISE، محققان كانادایی دانشگاه بریتیش كلمبیا به این نتیجه رسیدند كه انجام ورزش های دست پس از سكته می تواند كارایی راه رفتن بیماران را افزایش دهد.

افرادی كه در این مطالعات مورد بررسی قرار گرفتند، هر هفته سه بار و هر بار 30 دقیقه ورزش های دست را با شدت متوسط انجام می دادند. این افراد از دستگاه دوچرخه دستی برای ورزش كردن استفاده كردند. توانایی راه رفتن این بیماران قبل و پس از انجام این ورزش ها به مدت پنج هفته مورد بررسی قرار گرفت و مشخص شد كه كارایی راه رفتن این افراد افزایش یافته است.

محققان همینطور میزان فعالیت الكتریكی در عضلات را مورد بررسی قرار دادند. مطالعات نشان داد كه با انجام ورزش های دست كارایی راه رفتن افرادی كه سكته كرده اند 28 درصد افزوده می شود. به نظر می رسد كه دلیل این مساله افزایش فعالیت عصب ها باشد.

محققان در توضیح این مساله می گویند كه با انجام ورزش های دست، اعصاب دست آغاز به فعالیت می كند. این اعصاب به نخاع مرتبط می باشد و بر كارایی پاها هم تاثیر می گذارد. این مطالعات تاثیر زیادی بر برنامه های ریكاوری پس از سكته دارد.
1396/11/25
12:50:51
5.0 / 5
4517
تگهای خبر: فعالیت , ورزش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
بیلیارد