با انتشار ویدئویی؛

گاف ربات انسان نمای تسلا هنگام تاکردن لباس فاش شد

گاف ربات انسان نمای تسلا هنگام تاکردن لباس فاش شد

به گزارش ایت بال، ایلان ماسک ویدئویی از ربات انسان نمای اپتیموس درحال تا کردن لباس منتشر نمود که بعدا مشخص شد یک راهبر ربات را در انجام این کار کنترل کرده است.


دریافت 15 MB به گزارش ایت بال به نقل از نیواطلس، ایلان ماسک ویدئویی از ربات انسان نمای تسلا درحال تا کردن یک تی شرت در شبکه اجتماعی ایکس به نمایش گذاشت که بسیار ایده آل به نظر می آید اما بعد از آن ماسک در توییتی دیگر توضیح داد این ویدئو آنقدر که به نظر می آید جذاب نیست. ده ها شرکت کوشش می کنند در سال جدید میلادی اولین ربات انسان نمای خویش را روانه انبارها و کارخانه ها کنند تا به صورت واقعی مفید باشند و جایگزین نیروی انسانی شوند. اما برای انجام این امر ربات ها باید آموزش دریافت کنند؛ آنها باید راه رفتن با دوپا و برقراری توازن را بیاموزند و در کنار آن بتوانند دستورات را دریافت نمایند و کاری مفید انجام دهند بنابراین برت ادکاک مدیر ارشد اجرایی شرکت فیگور هنگام نمایش ربات خودکار 01 خود درحال فعال کردن ماشین قهوه ساز ادعا کرد عصر استفاده از چت جی پی تی در ربات های انسانی فرار سیده است. این ربات فقط با تماشای چند ویدئو از انسان های مختلف در حین انجام این کار توانسته آنرا انجام دهد. ایلان ماسک درپاسخ هم ویدئویی را به اشتراک گذاشت که در آن ربات اپتیموس تی شرتی را از سبد برمی دارد و آنرا تا می کنداما مشکل اینجاست که اپتیموس به تنهایی تی شرت را تا نکرده است بلکه یک انسان از راه دور آنرا راهبری می کند. ماسک حدود 23 دقیقه بعد و در توییتی دیگر این امر را به صورت واضح بیان کرد. البته به صورت دقیقتر حدود 20 دقیقه پس از انتشار یکی از کاربران به دستکشی کنترل ربات که در تصویر بود اشاره نمود و ماسک مجبور شد در رابطه با آن شفاف سازی کند.
دراین میان ادکاک به تمایز میان خودکار بودن و کنترل از راه دور اشاره نمود. همین مساله نشان داده است تسلا چه نوع رباتی ساخته است. ربات اپتیموس تسلا می تواند کارهای مختلفی از رقصیدن گرفته تا بستن بند کش را با کمک یک اپراتور انسانی انجام دهد. البته این بخش سخت ماجرا نیست بلکه بخش کارآمد یا جدید آن است اما این سوال باقی می ماند که اپتیموس چه کاری را می تواند به تنهایی انجام دهد. طی ماه ها و سالهای آینده افراد با انبوه ویدیوهای کوتاهی روبرو می شوند که در آنها ربات های انسان نما طیف وسیعی از کارها را انجام می دهند، این فعالیت ها به تدریج پیچیده تر می شوند و در نهایت ربات ها فعالیت ها را به صورت خودکار انجام می دهند. البته واضح است که تسلا در هوش مصنوعی و خودمختاری پیشرفت های جدی دارد و مدت زیادی طول نمی کشد تا ربات اپتیموس نان تست بپزد و بر مته برق و همزن تخم مرغ مسلط شود اما به نظر می آید ربات فعلی در این عرصه ها چندان کارآمد نیست.

1402/10/26
13:31:56
5.0 / 5
211
تگهای خبر: آموزش , تیم , جت , فعالیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
بیلیارد