با امضای موافقتنامه بین معاونت علمی و شركت ملی گاز؛

بازار 500 میلیون یورویی صنعت گاز به روی دانش بنیان ها گشوده شد

بازار 500 میلیون یورویی صنعت گاز به روی دانش بنیان ها گشوده شد

ایت بال: به گزارش ایت بال، توافق نامه همکاری مشترک در جهت بومی سازی تجهیزات و اقلام راهبردی صنعت گاز بین معاونت علمی ریاست جمهوری و شرکت ملی گاز ایران منعقد گردید.به گزارش ایت بال به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، توافق نامه همکاری در زمینه بومی سازی تجهیزات و اقلام گلوگاهی صنعت گاز به امضای روح الله دهقانی، معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهوری و مجید چگنی، معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران رسید.
دهقانی در این مراسم مهم ترین پشتیبانی از شرکتهای دانش بنیان را توسعه بازار این شرکت ها و تعامل با دستگاه ها در این خصوص دانست و اظهار داشت: معتقدم هیچ حمایتی واقعی تر، عملیاتی تر و هدفمندتر از توسعه بازار دائمی و پایدار برای شرکتهای دانش بنیان نیست. حمایت بدون هدف شاید شرکتی را زنده نگهدارد اما امکان دارد پایدار نباشد؛ در صورتیکه اگر شرکتی که به حدی از بلوغ رسیده است، بتواند خویش را به بازاری وصل کند و این بازار را توسعه دهد اساسا ماندگار خواهد شد.
وی ضمن اشاره به دسته بندی شرکتهای داشن بنیان به نوپا، فناور و نوآور اظهار داشت: شرکتهای بزرگ حمایت هایی از جنس تخصیص میدان فعالیت و بازار و زمین بازی برای تأثیرگذاری دریافت می کنند.
دهقانی بیان نمود: در قانون جهش تولید دانش بنیان دستگاههای دولتی مکلف شده اند که محصولاتی که یک میلیون دلار و بیشتر ارزبری دارند را با کمک شبکه شرکتهای دانش بنیان تأمین کنند و این ماده قانونی، در چارچوب توافقات و همکاری با دستگاه ها و صنایع متقاضی، بازار بالقوه در اختیار شرکتهای دانش بنیان و فناور داخلی قرار می گیرد.
معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهور با بیان اینکه در چارچوب توافق نامه با شرکت ملی گاز، ۱۲ گروه محصول راهبردی و تولید بار اول در دستور کار قرار گرفته است، اضافه کرد: امضای این توافق نامه ۵۰۰ میلیون دلاری برای توسعه بازار محصولات گلوگاهی دانش بنیان اقدامی بزرگ در همین راستا است.
دهقانی ضمن اشاره به همکاری و استقبال خوب دستگاه ها از شرکتهای دانش بنیان و رقم خوردن فصل جدیدی در بهره مندی از توان این شرکت ها در صنایع بزرگ و گلوگاهی، اضافه کرد: در هیچ دوره ای، فرصت همکاری بین شرکتهای دانش بنیان و دستگاه ها به این اندازه قوی و جدی نبوده است. معتقدم شرکتهای دانش بنیان تابحال ۹۰ درصد از مسیر اتصال به بازارهای بزرگ و صنایع را پیموده اند و الان در ۱۰ درصد انتهای خط و کم ترین فاصله تا رسیدن به زنجیره ارزش صنایع قرار دارند؛ آن دسته شرکت هایی که انرژی و توان خویش را برای پیمودن ۱۰ درصد مسیر باقیمانده پیوستن به زنجیره ارزش صنایع ذخیره و عزم خویش را جزم کرده اند، اساسا در فرجام مسیر، دستاوردهای خوبی برای خود و کشور کسب خواهند کرد.


منبع:

1402/10/18
11:28:20
5.0 / 5
298
تگهای خبر: بازی , صنعت , فعالیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
بیلیارد